Holiday Inn w nowych rękach

Jeszcze nie rozpoczęły się prace przy hotelu Holiday Inn Warsaw City Centre, a obiekt został już sprzedany

Publikacja: 19.11.2015 11:13

Holiday Inn w nowych rękach

Foto: materiały prasowe

Union Investment - poprzez swój fundusz nieruchomości UniImmo: Deutschland - kupił od UBM hotel Holiday Inn Warsaw City Centre.

Dwa dni temu w Warszawie podpisano wstępną umowę warunków sprzedaży. Sama transakcja zostanie jednak sfinalizowana w momencie ukończenia budowy hotelu, czyli w roku 2018.

- Dzięki tej umowie zapewniliśmy sobie obiekt hotelowy w dobrej lokalizacji w Śródmieściu Warszawy już w fazie projektowej - wyjaśnia Andreas Löcher, dyrektor spółki Union Investment Real Estate.

Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2016 roku i potrwają prawdopodobnie 22 miesiące. Architektonicznie hotel nawiązuje do nowojorskiego hotelu Flat-Iron Building. Budynek będzie ekologiczny, tak by mógł otrzymać certyfikat LEED Gold.

Austriacka firma UBM Development AG będzie prowadzić hotel dla Union Investment do roku 2038. Operatorem obiektu będzie zaś InterContinental Hotels Group (IHG) pod marką Holiday Inn.

Hotel Holiday Inn Warsaw City Centre ma mieć 254 pokoje, restaurację z barem czynną 24 godziny na dobę i obszerną częścią konferencyjną. Ze studia fitness, mieszczącego się na 16. piętrze, będzie można podziwiać panoramę Warszawy.

- Hotel oddalony jest 500 metrów od Pałacu Kultury i Złotych Tarasów. Dworzec Główny znajduje się w odległości 10 minut piechotą, a na warszawskie lotnisko Chopina można dojechać taksówką w ciągu 20 minut. Ponieważ hotel leży w niewielkiej odległości od Zamku Królewskiego i historycznej części Starego Miasta, jego lokalizacja będzie atrakcyjna nie tylko dla gości biznesowych, lecz także dla turystów planujących zwiedzanie miasta - zachwala inwestor. Dodaje, że Holiday Inn Warsaw City Centre jako pierwszy hotel w Polsce będzie miał tzw. open lobby: recepcja, lobby, centrum biznesowe, bar i restauracja, znajdujące się na parterze, będą ze sobą połączone.

- Stworzy to przytulną, domową atmosferę, oferującą gościom przestrzeń do kontaktów, odpoczynku, pracy i konsumpcji - zapewnia inwestor.

UBM Development AG jest austriacką firmą deweloperską. Spółka działa głównie w Austrii, Niemczech i Polsce. Prowadzi też projekty deweloperskie w Czechach, Holandii i Francji. UBM jest notowana na giełdzie w Wiedniu od 142 lat. W ciągu ostatnich 20 lat UBM wybudowała 42 hotele. Obecnie spółka jest właścicielem, współwłaścicielem lub operatorem 18 hoteli. W przygotowaniu znajduje się 9 hoteli w Amsterdamie, Berlinie, Frankfurcie i okolicach, Monachium i Wiedniu.

Union Investment jest firmą inwestycyjną w branży nieruchomości. Jej oferta zawiera 20 otwartych publicznych funduszy nieruchomości i funduszy specjalnych o wartości ok. 29 mld euro. w portfelu nieruchomościowe Union Investment znajduje się ponad 370 obiektów w segmencie biurowym, hotelowym, handlu detalicznego i logistyki w 24 krajach na 5 kontynentach.

Union Investment - poprzez swój fundusz nieruchomości UniImmo: Deutschland - kupił od UBM hotel Holiday Inn Warsaw City Centre.

Dwa dni temu w Warszawie podpisano wstępną umowę warunków sprzedaży. Sama transakcja zostanie jednak sfinalizowana w momencie ukończenia budowy hotelu, czyli w roku 2018.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek