Przewoźnicy znów muszą dostosować swoje chęci do możliwości wciąż remontowanej sieci kolejowej. Utrudnienia cały czas będą występować na trasach z Warszawy do Skierniewic, z Krakowa do Rzeszowa oraz z Wrocławia do Poznania.

Jak mówi rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska, z rozkładu znikną tzw. pociągi wakacyjne, które od połowy czerwca woziły pasażerów na trasach ze stolicy nad morze i w góry.

W rozkładzie pojawią się natomiast nowe połączenia: z Warszawy do Gdyni oraz do Szczecina. Kolejarze uruchomią też nowe połączenie z Olsztyna do Poznania i z Wrocławia do Bielska Białej.

Z ruchu nadal będzie wyłączony fragment trasy kolejowej Warszawa - Białystok. By się sprawnie dostać ze stolicy na północny wschód, trzeba korzystać z komunikacji zastępczej.

Nowe rozkłady są już dostępne na dworcach kolejowych. O szczegóły można też zapytać tzw. mobilnych informatorów, którzy pełnią dyżury na kilkunastu największych dworcach kolejowych. Informacje o zmianach są również dostępne na stronach internetowych przewoźników.