Lanzarote. Wyspa, która zachwyca

Surowy, wulkaniczny krajobraz, który w niczym nie przeszkadza miejscowym rolnikom to pierwsza rzecz, która zaskakuje turystów odwiedzających Lanzarote. Drugą, godną podziwu kwestią, jest prężnie rozwijająca się na tej wyspie turystyka. Modne kurorty i promocja lokalnych atrakcji sprawiły, że zainteresowało się tą wyspą już niejedno biuro podróży. Czym tak zachwyca odległa Lanzarote? Jak można spędzić czas na jej terenie?

Publikacja: 08.08.2013 14:14

Lanzarote. Wyspa, która zachwyca

Foto: ROL

Z wizytą w stolicy wyspy

Choć Arrecife, najważniejszy port na wyspie i jej stolica, nie wyróżnia się w szczególny sposób, warto zajrzeć na teren tego miasta. To idealne miejsce dla miłośników architektury obronnej, dla których ważnym zabytkiem jest tutejszy zamek z XVI wieku. Jego  głównym zadaniem była ochrona miasta przed korsarzami. Drugi zamek w mieście powstał w XVIII stuleciu. Obecnie w jego wnętrzu ma swą siedzibę galeria malarstwa, w której prezentowane są płótna współczesnych artystów.

Najlepsze miejsca na wakacyjny wypoczynek

Miejscowości, w których można doskonale wypocząć i miło spędzić czas na Lanzarote nie brakuje. Jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów jest tu Puerto del Carmen, znany ze złocistej plaży oraz idealnych warunków do morskich kąpieli. Ważnym miejscem na turystycznej mapie tej wyspy jest również Playa Blanca, z której można wybrać się na wycieczkę promem dla równie znaną wyspę archipelagu – Fuerteventurę. Na gości czeka tu również piękna plaża oraz przystań jachtowa. Cenionym ośrodkiem wypoczynkowym na Lanzarote jest również Costa Teguise, znany z piaszczystych plaż oraz idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych.

Wybuchowe atrakcje

Niektóre z wyspiarskich atrakcji w pełni zasługują na określenie ich „wybuchowymi". Na Lanzarote, podobnie zresztą jak i na pozostałych Wyspach Kanaryjskich, nie brak terenów o wulkanicznym charakterze. Aby ujrzeć te najpiękniejsze, wystarczy wybrać się na obszar Parku Narodowego Timanfaya. Dziś trudno uwierzyć, że jeszcze w początkach XVIII wieku na jego obszarze istniało kilkanaście wsi. Wybuch wulkanu zniszczył te osady, stworzył jednak miejsce cenione dziś za swe walory krajobrazowe oraz przyrodnicze. Wycieczki po tym parku są szansą na ujrzenie wyjątkowej scenerii, która – mimo surowego charakteru – może zachwycić swym niepowtarzalnym pięknem.

Lanzarote jest jedną z tych Wysp Kanaryjskich, która jest dostępna niemal dla każdego turysty. Kuszące oferty last minute sprawiają, że na wypoczynek w jej wyjątkowej scenerii mogą sobie pozwolić nawet nieco mniej zamożni miłośnicy podróży. To wyspa, która z pewnością na uwagę zasługuje, a jej popularność jest w pełni uzasadniona.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek