Podkarpacie właśnie zyskało łatwiejszy dostęp do europejskich miast. OLT Express poinformował o uruchomieniu siedmiu nowych połączeń międzynarodowych z lotniska w Jasionce. Regularne połączenia zagraniczne ruszą 29 października, a bilety można kupić od dziś na stronie przewoźnika. Z Rzeszowa polecimy do Amsterdamu, Dortmundu, Hamburga, Memmingen (k. Monachium), Oslo, Paryża Orly i Rzymu Fiumicino.

Do Rzymu, Paryża, Dortmundu i Amsterdamu OLT ma latać trzy razy w tygodniu, a do Oslo, Memmingen i Hamburga dwa razy. Bilety dostępne są w cenie od 149 zł. Rejsy z Rzeszowa do Hamburga (HAM) odbywać się będą we wtorki i czwartki o godzinie 7:00. Wyloty do Dortmundu (DTM) realizowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 12:10. Samolot do Memmingen (FMM) startować będzie z Rzeszowa w poniedziałki i piątki o godzinie 7:00. Rejsy do Paryża (ORY) realizowane będą w poniedziałki, środy i piątki o 17:30, do Rzymu (FCO) we wtorki, czwartki i niedziele o godzinie 12:00. Rejsy do Amsterdamu (AMS) odbywać się będą we wtorki, czwartki i niedziele o godzinie 18:00, do Oslo (OSL) w środy i soboty o godzinie 6:30. Połączenia zagraniczne z Rzeszowa obsługiwać będzie Airbus A320, mieszczący 180 Pasażerów na pokładzie.

Ponadto przewoźnik poinformował, że tworzy w Rzeszowie swoją kolejną bazę. Na lotnisku w Jasionce będzie trzymał jeden samolot Airbus A320.

Informacja o nowych połączeniach zbiega się z otwarciem na rzeszowskim lotnisku nowego terminalu pasażerskiego. Budowa kosztowała 102,7 mln zł z czego 37,7 mln zł dołożyła Bruksela. Budenk ma kształt litery T. Będą w nim odprawiani pasażerowie korzystający zarówno z połączeń krajowych jak i międzynarodowych.

To drugi terminal otwarty w tym roku w Polsce. W kwietniu oddano do użytku terminal w Gdańsku.