Miesięczna opłata w wysokości 790 dol. pozwoli pasażerom Surf Air korzystać z połączeń przewoźnika bez ograniczeń. Nielimitowane przeloty, szybka odprawa i bezproblemowe zmiany rezerwacji, nawet tuż przed odlotem, mają zachęcić do korzystania z tej usługi zwłaszcza klientów biznesowych.

Przewoźnik ma operować na razie na terenie Kalifornii. Linia połączy cztery miasta Los Angeles, Santa Barbara, Monterey i znajdujące się w Dolinie Krzemowej Palo Alto. W przyszłości linia planuje również loty do Las Vegas, Palm Springs, San Diego czy Sacramento

Jak pokazują statystyki 85 proc. klientów biznesowych to osoby latające bardzo często. Wydaje się więc, że wprowadzenie abonamentu na loty powinno okazać się strzałem w dziesiątkę. W przeszłości podobny system rezerwacji biletów lotniczych wprowadzały inne amerykańskie linie, m.in. JetBlue. Jednak dotychczas żadna linia nie bazowała tylko na takim modelu sprzedaży. Jeśli nowym liniom się powiedzie, być może w przyszłości więcej przewoźników zaoferuje taką formę świadczenia usług.