Londyn: Słona kara za nielegalny wynajem

110 tysięcy funtów kary dostał londyńczyk, który nielegalnie wynajmował na Airbnb swoje mieszkanie w centrum miasta. Choć używał pseudonimu, władze dzielnicy Westminster zdołały go odnaleźć

Publikacja: 06.08.2019 06:56

Londyn: Słona kara za nielegalny wynajem

Foto: Adobe Stock

Toby Harman reklamował swoje mieszkanie socjalne w pobliżu dworca kolejowego Victoria Station jako „przyjemne studio" - donosi portal Taz. Żeby nie zgłaszać podnajmu, używał pseudonimu Lara. Turyści chwalili lokum i jego właściciela. Na portalu Aribnb zdołał zebrać 300 pozytywnych opinii. Wielu z nich mówiło o nim „Toby", co jako ślad wykorzystały władze dzielnicy Westminster, w której znajduje się mieszkanie.

Z wyciągów bankowych wynikało, że londyńczyk oferował zakwaterowanie przez portal od wielu lat. Kiedy proceder wyszedł na jaw, Harman stracił prawa do lokalu, a kiedy złożył odwołanie, urząd ukarał go grzywną w wysokości 110 tysięcy funtów. To jedna z najwyższych nałożonych dotychczas kar.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem