Jak pisze w komunikacie agent, oznacza to dla niego poszerzenie oferty lotniczej o ciekawe bezpośrednie połączenia z Polski: na Santorini (Grecja), do Ochrydy (Macedonia Północna), a także do odległych miejsc jak Ho Chi Minh (Wietnam), Goa (Indie), Puerto Plata (Dominikana) i Bandżulu (Gambia).

"Choć ruch czarterowy cechuje się sezonowością, egzotyczne kierunki lotów – m.in. do Omanu, na Madagaskar, Sri Lankę czy do krajów północnej Afryki, w tym Egiptu - wyrównują poziom sprzedaży i pozwalają na zmniejszanie różnicy w wolumenach między latem a zimą" - czytamy.

- Dostrzegamy rosnący udział segmentu czarterowego w ofercie lotniczej. Współpraca z Rainbowem jest dla nas o tyle cenna, że jest to jeden z trzech największych graczy na rynku, który oferuje bogatą siatkę połączeń, dużą dostępność miejsc i – co najważniejsze – ciekawe i unikalne kierunki lotów, jak np. Wietnam - mówi cytowany w komunikacie Jacek Skrzypkowski, dyrektor odpowiedzialny w eSky za produkt wypoczynkowy.

ESky ma już w ofercie przeloty czarterowe Itaki, TUI, Neckermanna, Mouzenidisa i ETI. - Jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi zagranicznymi partnerami – dodaje Skrzypowski.

- Meta wyszukiwarki są dla nas nowym i istotnym kanałem sprzedaży - wyjaśnia z kolei dyrektor e-commerce w Rainbow Michał Jaworski. - Współpraca z Grupą eSky jest szczególnie obiecująca, bo dzięki jej unikatowej technologii virtual interlining, podróżujący zainteresowany danym kierunkiem będzie mógł zestawić łączony przelot wybierając m.in. nasz lot czarterowy z innymi połączeniami. Pozwoli nam to sprzedać miejsca w czarterowanych samolotach do „ostatniego fotela".