Content Services for Lodging to odpowiedź na potrzebę uporządkowania rozdrobnionej oferty noclegowej - informuje Sabre w komunikacie. System skupia oferty z różnych źródeł - Globalnych Systemów Dystrybucji (GDS), platform z ofertami, takich jak Booking.com, Bedsonline czy Expedia, oraz baz agencji turystycznych. Content Services for Lodging będzie zintegrowany z narzędziem dla biur podróży Sabre Red 360, nad którym pracuje krakowski oddział Sabre.

Czytaj też: "Komisja Europejska bada praktyki Amadeusa i Sabre'a".

- Opracowane przez nas rozwiązanie rewolucjonizuje sposób, w jaki biura podróży rezerwują i sprzedają noclegi - mówi wiceprezes Sabre Travel Network Traci Mercer, cytowana w komunikacie. Przedstawiciele Sabre zapewniają, że system ułatwi agentom porównywanie ofert i przyspieszy decyzję o rezerwacji („o 30 procent"), a w konsekwencji zwiększy przychody agencji.

Sabre tworzy rozwiązania informatyczne dla linii lotniczych, hoteli i biur podróży, siedziba główna firmy znajduje się w Southlake (Teksas) w Stanach Zjednoczonych. Od 19 lat w Krakowie działa Sabre Polska - największy europejski oddział firmy, który zatrudnia ponad 1,5 tysiąca osób. Polscy programiści odpowiadają za kluczowe dla całej firmy projekty.

Zobacz też: "Sabre Polska z nowym wiceprezesem".