Autobus oznaczony numerem 034 – nawiązującym do numeru kierunkowego Częstochowy i regionu – podobnie jak w zeszłym roku rozpoczyna i kończy kurs na przystanku „Ratusz". Zawsze o pełnej godzinie, począwszy od godziny 12. Ostatni kurs rusza o 18. W zeszłym sezonie pojechało nim około 38 tysięcy pasażerów.

Autobus jedzie m.in. przez śródmieście, okolice centrum i Jasnej Góry. A przewodnik w środku opowiada o historii Częstochowy, o budynkach wzdłuż trasy i ciekawostkach związanych z miastem.

Kursy obsługiwane będą zakupionym przez częstochowskie MPK „londyńczykiem" z zamkniętym dachem - drzwi z prawej strony umożliwiają bezpieczne korzystanie ze stałych przystanków na trasie.

Od 1 do 5 maja „londyńczyk" będzie kursować codziennie, w pozostałe dni maja i w czerwcu tylko w weekendy. Częstotliwość przejazdów zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). Wówczas poza poniedziałkami (przeznaczonymi na konserwację techniczną pojazdu) autobus będzie wyruszał w trasę we wszystkie pozostałe dni tygodnia. We wrześniu, na zakończenie sezonu, „034" ponownie będzie kursował tylko w weekendy.