Dwunastopiętrowy budynek stoi w Parku Górnym w centrum Szczawnicy. Zakończenie trwających od 2017 roku prac remontowych planowane jest na trzeci kwartał tego roku.

Jak podaje w komunikacie właściciel kompleksu, spółka Thermaleo, będzie on łączyć kilka funkcji - obiektu wypoczynkowego (także dla niepełnosprawnych), nowatorskiego spa charakteryzującego się holistycznym podejściem do potrzeb gości i centrum biznesowego.

Hotel będzie miał 119 pokojów, dwie restauracje, Sky Bar na szczycie z widokiem na Pieniny i sale konferencyjne.

W strefie spa o powierzchni 2000 metrów kwadratowych znajdą się gabinety lekarskie i zabiegowe, zaplecze fitness i baseny z wysokim sklepieniem. Centrum spa będzie oferować zabiegi z zakresu medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej oraz programy regeneracyjne dla sportowców.

Spółka Thermaleo należy do rodziny Mańkowskich - spadkobierców Adama Stadnickiego, dawnego właściciela uzdrowiska Szczawnica. Od 2015 roku Thermaleo jest głównym akcjonariuszem spółki Uzdrowisko Szczawnica S.A. Działa w branży hotelarskiej, gastronomicznej i turystycznej. Od 14 lat spółka prowadzi rewitalizację kurortu. Dotąd odnowiła między innymi zabytkowe budowle przy Placu Dietla, wille Modrzewie i Marta czy Dworek Gościnny.