Reklama
Rozwiń

Prezes Cooka bada śmierć klientów

Prezes Thomasa Cooka Peter Fankhauser osobiście zaangażował się w wyjaśnienie przyczyn śmierci dwojga klientów w Hurghadzie. Spotkał się w tym celu z premierem Egiptu

Publikacja: 31.08.2018 08:05

Prezes Cooka bada śmierć klientów

Foto: AFP

Po nagłej śmierci brytyjskich turystów, 69-letniego Johna i 63 letniej Susan Cooperów, klientów biura podróży Thomas Cook prezes koncernu poleciał do Egiptu gdzie został przyjęty przez premiera Mustafę Madboulym i minister turystyki Ranię al-Mashat - podały brytyjskie media branżowe. Rozmowy zostały określone mianem „konstruktywnych", ale ich szczegóły nie zostały ujawnione.

Firma podała jedynie, że Egipcjanie zapewnili, że robią wszystko, co w ich mocy, aby dochodzenie było dokładne, przejrzyste i przyniosło niezbędne odpowiedzi tak szybko jak to tylko możliwe. Premier Egiptu powiedział, że daje stuprocentową gwarancję, że władze przewrócą każdy kamień, żeby odkryć prawdziwą przyczynę zgonu. Eksperci pod nadzorem prokuratora generalnego Nabila Sadeqa badają wszystkie aspekty bezpieczeństwa sanitarnego w hotelu Steigenberger Aqua Magic. Wyniki będą ogłoszone publicznie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta