Tuż przed rozpoczęciem wakacji przewoźnik wprowadzi na swoje trasy 7 nowych autokarów marki Scania. W tym pięć trzyosiowych modeli o długości 13,7 metra z 57 miejscami i dwa dwuosiowe z 49 fotelami. Tym samym Polonus rozbudował tabor do 45 dalekobieżnych pojazdów. Koszt inwestycji wyniósł 8 milionów złotych.

– Te nowoczesne pojazdy zasilą naszą sieć dalekobieżnych połączeń Polonus Partner, dzięki czemu pasażerowie będą mogli podróżować w jeszcze bardziej komfortowych warunkach - mówi cytowany w komunikacie prezes Polonusa Maciej Acedański. - Dzięki tej inwestycji nasza flota zwiększyła się do 154 autokarów, obsługujących linie dalekobieżne i lokalne, z czego 20 pojazdów zakupiliśmy w tym roku.

Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6. Pojazdy są klimatyzowane, mają toalety i barki. Fotele są rozkładane i rozsuwane na boki, mają też gniazdka z prądem i sprzęt audio-video. Pasażerowie Polonusa mogą korzystać podczas podróży z bezpłatnego internetu bezprzewodowego i usługi geolokalizacji.

- Zakup kolejnych autokarów jest elementem długofalowej strategii rozbudowy połączeń krajowych i międzynarodowych Polonusa i zawiązanej właśnie koalicji przewoźników autobusowych pod szyldem Polonus Partner. Polonus prowadzi systematyczne działania, które mają na celu odmłodzenie floty. Zdecydowana większość naszych autokarów nie przekracza wieku 3 lat – wyjaśnia Acedański.

Jednocześnie w ramach nowego, letniego rozkładu jazdy Polonus uruchomił nowe połączenie na Ukrainę. Trasa wiedzie z Warszawy do Iwano-Frankowska przez Lwów. Dzięki nowemu połączeniu Polonus oferuje pasażerom już sześć kursów dziennie z Warszawy i Lublina do Lwowa.