Nagroda jest przyznawana od początku istnienia targów przez ich brytyjskich organizatorów. W tym roku docenili oni efektywność całorocznych działań promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej na rynku rosyjskim - informuje POT.

– Bardzo się cieszymy z kolejnej nagrody przyznanej Polskiej Organizacji Turystycznej w tym roku. Przypomnę, że w miniony weekend polskie stoisko narodowe zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy wystawca z Europy" podczas największych targów turystycznych na świecie ITB Berlin – mówi cytowany w komunikacie POT Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

– Podczas tegorocznych targów MITT położyliśmy duży nacisk na promowanie polskich zamków i pałaców, a także turystyki aktywnej. Dodatkowo w ramach naszego stoiska mamy oddzielną część poświęconą turystyce prozdrowotnej – wyjaśnia Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

W Moskwie na stoisku, które POT oddał do dyspozycji podwystawcom, promują się dwa regiony, Lubelszczyzna i Małopolska z Krakowem, a także biura podróży Furnel Travel, Wish to Travel i ALL Poland oraz Bukovina Resort and Spa i Pałac na Wodzie. Ważnym elementem stoiska jest finansowana ze środków Unii Europejskiej część poświęcona turystyce prozdrowotnej - informuje POT.