Pendolino już bez usterki

Alstom wymienił pękniętą sprężynę w zawieszeniu pendolino. Składy kursują więc normalnie

Aktualizacja: 13.02.2018 10:17 Publikacja: 13.02.2018 10:02

Pendolino już bez usterki

Foto: materiały prasowe

Jak dowiaduje się „Rz", dopiero od kilku dni kursują wszystkie należące do Intercity pendolino. Na początku lutego przewoźnik przekazał bowiem do kontroli producentowi, firmie Alstom, 6 składów. Początkowo Intercity podawało, że przyczyną akcji było uszkodzenie podwozia przez poderwany tłuczeń albo śnieg i lód oderwane od podwozia.

Rzeczniczka przewoźnika Marta Ziemska podaje, że stwierdzono pęknięcie sprężyny w jednym pociągu, więc nie mógł on wyruszyć w trasę z pasażerami na pokładzie. – Skierowano go do producenta, który zgodnie z umową odpowiada za sprawność pojazdów. Producent usunął usterkę i skład kursuje zgodnie z rozkładem jazdy – opisuje rzeczniczka.

119 zł za rok czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Suzuki e VITARA jest w pełni elektryczna
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Materiał Promocyjny
Kluczowe funkcje Małej Księgowości, dla których warto ją wybrać
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego