Kenia – chiński turysta zginął zabity przez hipopotama

Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz

Podczas robienia zdjęć nad jeziorem Naivasha w Kenii zginął chiński turysta, którego zaatakował hipopotam

Inny chiński turysta został ranny. Trafił do szpitala. Świadkowie zdarzenia opowiadali, że dwaj  turyści podeszli zbyt blisko zwierzęcia. Pogryziony mężczyzna został błyskawicznie zabrany do szpitala. Obficie krwawił i zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Drugi z mężczyzn, Wu Peng Te, został tylko lekko ranny.

David Kilo, przewodniczący Lake Naivasha Boat Owners Association, powiedział gazecie „Kenya Star”, że wzrost poziomu wody ograniczył obszary pastwisk dla hipopotamów, zmuszając ich do przemieszczania się w kierunku farm i terenów hotelowych oraz zwiększając kontakt między tymi ssakami i ludźmi.

Jezioro Naivasha leży w południowo-zachodniej Kenii, na wysokości 1884 m n.p.m. Jest znaną atrakcją turystyczną. Można tam obserwować hipopotamy, różowe flamingi, pelikany i liczne gatunki gazeli i żyrafy.

W tym samym regionie, ale kilka kilometrów dalej, zginął niedawno kenijski rybak, również poturbowany przez hipopotama. – Mężczyzna miał obrażenia klatki piersiowej, rany od ugryzienia były poważne, zmarł kilka minut po tym, jak został wyłowiony z jeziora – powiedział Gideon Kibunja, szef badań kryminalnych w Rift Valley.

Od początku roku w wyniku ataków hipopotamów życie straciło sześć osób. Największe zagrożenie dla ludzi stanowią hipopotamy i samotne bawoły. Było już wiele ataków, w których ginęli sami Kenijczycy, a nawet strażnicy – wyjaśnił rzecznik służb ochrony przyrody Paul Udoto.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Priceline Group zmienia się w Booking Holding

Priceline Group, właściciel Booking.com, zmienia nazwę na Booking Holdings. W ten sposób podkreśla znaczenie ...

Mouzenidis Travel wystartował ze sprzedażą lata 2020

Biuro podróży Mouzenidis Travel uruchomiło dzisiaj sprzedaż wyjazdów na przyszłe wakacje. Na początek udostępniło ...

Ryanair likwiduje 250 etatów i zapowiada dalsze zwolnienia

W czerwcu do pracy nie wróci 250 pracowników Ryanaira zatrudnionych w biurach w Dublinie, ...

48-godzinny strajk marynarzy w Grecji

Strajk załóg promów oznacza, że te greckie wyspy, na których nie ma lotnisk, będą ...

Ryanair nie poleci do Włoch

Irlandzki przewoźnik zawiesza do 8 kwietnia wszystkie połączenia do Włoch. Wczoraj irlandzki przewoźnik poinformował ...

O’Leary straszy niepokornych pilotów Polską

– Na wielu z 37 rynków, na których działamy brakuje nam samolotów i ludzi. ...