Polacy w Grecji na siódmym miejscu

AFP

O 7,4 procent wzrosła liczba przylotów na greckie lotniska z zagranicy w 2016 roku – wynika z analizy organizacji branżowej SETE. W rankingu najliczniej przyjeżdżających nacji Polacy znaleźli się na siódmym miejscu

Jak informuje portal Greek Travel Pages, powołując się na wyniki analizy ruchu lotniczego opracowanej przez Grecką Federację Turystyczną SETE, dane Greckiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego i międzynarodowego lotniska w Atenach, w zeszłym roku w Grecji zanotowano 18,4 miliona przylotów z zagranicy. Dla porównania w 2015 było to 17,1 miliona. Najwięcej pasażerów, bo 6,38 miliona, obsłużyło lotnisko w Atenach (wzrost o 10,5 procent rok do roku). Porty regionalne obsłużyły 12 milionów ludzi (wzrost o 5,8 procent rok do roku)

Najwięcej turystów przyleciało z Wielkiej Brytanii (3,3 miliona), na drugim miejscu znaleźli się Niemcy (2,9 miliona), a na kolejnych pozycjach uplasowali się mieszkańcy Włoch (1,6 miliona), Francji (milion) i Rosji (819 tysięcy). Szóstym największym rynkiem źródłowym była Holandia (745 tysięcy), a siódmym Polska (728 tysięcy). Za nami znaleźli się Cypryjczycy (726 tysięcy), Szwajcarzy (642 tysiące) i Szwedzi (568 tysięcy). Mniej liczni niż w roku 2015 byli przyjezdni z Belgii (spadek o 40 tysięcy), Austrii (spadek o 23 tysiące) i Turcji (spadek o 89 tysięcy).

W analizie SETE pod uwagę wzięto dane z lotnisk w Atenach, Salonikach, na Krecie (Heraklion i Chania), Korfu, Zakintos, Kefalonii, Aktionie, Rodos, Kos, Mykonos, Santorini, w Araksos, Kalamacie, na Samos, Skiatos, w Kawali, Mytilenie, na Karpatos, Chios, w Wolos i Aleksandropolis. Badanie uwzględnia też przyloty Greków z zagranicy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Millennium Travel z Legnicy niewypłacalne

Biuro podróży Millennium Travel International z Legnicy złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Nie może opłacić ...

Galeria Narodowa w Londynie otwarta po 100 dniach

Galeria Narodowa otworzyła dziś podwoje po studniowej przerwie spowodowanej epidemią. Choć wprowadzono zmiany w ...

Ryanair: Przesiądź się w Porto i leć dalej

Od 3 stycznia Ryanair rozszerzy ofertę lotów łączonych o lotnisko w Porto. Wcześniej w ...

Hotele i restauracje w Niemczech walczą o przetrwanie

Mimo powrotu do działalności 60 procent firm z branży hotelarskiej i gastronomicznej walczy o ...

SLD: Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży bez PIT i ZUS

Zwolnienie z PIT i składek na ZUS wydatków pracodawców na zorganizowany letni wypoczynek dzieci ...

Dubaj chce (więcej) Polaków

Dubai Crocodile i Dubai Safari to dwa nowe parki rozrywki, które będą otwarte w ...