Polacy w Grecji na siódmym miejscu

AFP

O 7,4 procent wzrosła liczba przylotów na greckie lotniska z zagranicy w 2016 roku – wynika z analizy organizacji branżowej SETE. W rankingu najliczniej przyjeżdżających nacji Polacy znaleźli się na siódmym miejscu

Jak informuje portal Greek Travel Pages, powołując się na wyniki analizy ruchu lotniczego opracowanej przez Grecką Federację Turystyczną SETE, dane Greckiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego i międzynarodowego lotniska w Atenach, w zeszłym roku w Grecji zanotowano 18,4 miliona przylotów z zagranicy. Dla porównania w 2015 było to 17,1 miliona. Najwięcej pasażerów, bo 6,38 miliona, obsłużyło lotnisko w Atenach (wzrost o 10,5 procent rok do roku). Porty regionalne obsłużyły 12 milionów ludzi (wzrost o 5,8 procent rok do roku)

Najwięcej turystów przyleciało z Wielkiej Brytanii (3,3 miliona), na drugim miejscu znaleźli się Niemcy (2,9 miliona), a na kolejnych pozycjach uplasowali się mieszkańcy Włoch (1,6 miliona), Francji (milion) i Rosji (819 tysięcy). Szóstym największym rynkiem źródłowym była Holandia (745 tysięcy), a siódmym Polska (728 tysięcy). Za nami znaleźli się Cypryjczycy (726 tysięcy), Szwajcarzy (642 tysiące) i Szwedzi (568 tysięcy). Mniej liczni niż w roku 2015 byli przyjezdni z Belgii (spadek o 40 tysięcy), Austrii (spadek o 23 tysiące) i Turcji (spadek o 89 tysięcy).

W analizie SETE pod uwagę wzięto dane z lotnisk w Atenach, Salonikach, na Krecie (Heraklion i Chania), Korfu, Zakintos, Kefalonii, Aktionie, Rodos, Kos, Mykonos, Santorini, w Araksos, Kalamacie, na Samos, Skiatos, w Kawali, Mytilenie, na Karpatos, Chios, w Wolos i Aleksandropolis. Badanie uwzględnia też przyloty Greków z zagranicy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Multimedialna podróż po stolicy Austrii podczas Dni Wiednia w Krakowie

Tysiące krakowian i turystów skorzystały z bezpłatnej, multimedialnej podróży do najciekawszych zakątków Wiednia. Wydarzenie ...

Thomas Cook rozważa sprzedaż kultowej marki

Club 18-30 to znany brytyjski specjalista od wyjazdów dla młodych należący do Thomasa Cooka. ...

Poznań zaprasza rodziny z dziećmi na wycieczkę

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wydała drugą edycję przewodnika „Poznań i okolice dla dzieci”. Zawiera ...

Pasażera United Airlines ukąsił skorpion

Skorpion ukąsił Kanadyjczyka, lecącego w klasie biznes samolotem linii United Airlines z Houston w ...

Wizz Air wybrał lżejsze fotele

Wizz Air zamówił fotele do 110 swoich airbusów A321neo. Model nazwany Essenza dostarczy firma ...

Jakość biura podróży to jakość danych klientów

Agenci muszą zbierać od klientów jak najwięcej danych, bo na ich podstawie można tworzyć ...