TU Europa: W razie kłopotów dogadamy się za ciebie

Pixabay

Ubezpieczenie podróżne Travel World, oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, jest dostępne w nowej odsłonie. Polisa zagwarantuje m.in pomoc asystenta językowego w razie trudnych sytuacji za granicą

Jak podaje ubezpieczyciel, jedną z największych obaw Polaków związaną z podróżami poza granice kraju jest bariera językowa. 19 procent ankietowanych biorących udział w badaniu „Podróże zagraniczne w motywacjach i oczekiwaniach Polaków” przeprowadzonym na zlecenie TU Europa, wskazało ten element jako utrudniający wyjazd lub wpływający na wybór miejsca podróży.

TU Europa wprowadziło więc w polisie Travel World usługę wsparcia lingwistycznego w razie nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, kradzieży czy rabunku. Wystarczy, że klient lub towarzysząca mu osoba skontaktuje się telefonicznie z Centrum Pomocy, a konsultant pomoże porozumieć się z lekarzem, policjantem czy obsługą lotniska.

– Bariera językowa dodatkowo zwiększa dyskomfort spowodowany chorobą czy wypadkiem. Możliwość uzyskania wsparcia lingwistycznego uspokoi więc osoby obawiające się trudności w kontakcie z obcokrajowcami w sytuacjach awaryjnych. Dzięki temu śmielej będą wybierać cele podróży. Mając świadomość, że mogą liczyć na wsparcie, być może pozwolą sobie na zrealizowanie marzeń podróżnych – argumentuje, cytowany w komunikacie prasowym, Tomasz Janas, dyrektor departamentu biur podróży i gwarancji w TU Europa.

Wprowadzenie pomocy asystenta językowego to nie jedyna modyfikacja oferty Travel World. Dodatkowe ubezpieczenie „Bezpieczna Walizka” zapewni ochronę bagażu od kradzieży, zniszczenia lub uszkodzenia. Kolejna zmiana w polisie dotyczy przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej w nagłych, niezależnych od klienta sytuacjach. W przypadku, gdy powrót do kraju opóźni się z przyczyn losowych, jak np. odwołanie lub opóźnienie lotu, autokaru bądź promu, polisa będzie obowiązywała o 48 godzin dłużej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Ryanaira kupił sobie pałac na Majorce

Kilkanaście milionów euro kosztował pałac, który kupił sobie Michael O’Leary w Palmie na Majorce ...

Chińczycy chcą nadal inwestować w spółki Thomasa Cooka

Największy udziałowiec Thomasa Cooka, chińska firma turystyczna Fosun, zainteresowany jest przejęciem rosyjskiej spółki Intourist, ...

Disney rozbudowuje paryskie miasteczko

Dwa miliardy euro wyda The Walt Disney Company na rozbudowę parku rozrywki pod Paryżem ...

Damian Ozga dyrektorem w Wakacjach.pl

Założyciel i prezes My Travel Damian Ozga został dyrektorem odpowiedzialnym za produkt i sieć ...

Dziś początek dwudniowego strajku Air France

Biorąc pod uwagę zapowiedziane wszystkie akcje protestacyjne, w tym na kolejach państwowych SNCF, francuskich ...

Industriada szuka partnerów na święto

Ósma Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, odbędzie się 10 czerwca. Teraz ...