Gubernator Florydy: Plaża lepsza na koronawirusa niż metro

Fot. AFP

Gubernator Florydy Ron DeSantis broni swojej decyzji o niezamknięciu plaż stanu w czasie ferii wiosennych (spring break), nazywając pytania o taką decyzję „sprawą polityczną”.

De Santis powiedział, że gdy rodziny siedzą na zewnątrz „w słońcu, cieple i przy dużej wilgotności”, to „nie jest to problem” w porównaniu z podróżowaniem metrem w Nowym Jorku, w którym wszyscy są „ściśnięci jak sardynki”.

– Czy słyszeliście, aby ktoś skarżył się, że metro w Nowym Jorku jest otwarte? Dajcie spokój. Co bardziej sprzyja szerzeniu się koronawirusa SARS-CoV-2 czy jakiegokolwiek innego wirusa? Tego nie da się nawet porównać – powiedział DeSantis.

Podkreślił, że wprowadził „limit 10 osób” dla grup gromadzących się na powietrzu, a urzędnicy dbają, by mieszkańcy nie tworzyli na plażach skupisk.

Jak zauważa CNN, władze hrabstw Miami-Dade, Palm Beach, Martin, St. Lucie i Indian River na Florydzie zamknęły kilka plaż.

USA jest krajem z największą na świecie liczbą wykrytych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Wirusem w USA zakaziło się 123750 osób, w wyniku Covid-19 zmarło 2227 osób w USA. Na Florydzie stwierdzono 4037 zakażeń koronawirusem (55 przypadków śmiertelnych). W stanie Nowy Jork wirusa wykryto u 52318 osób.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow – nowe perspektywy wzrostu wartości

Ostatni wzrost cen akcji biura podróży Rainbow pokazał, że inwestorzy docenili touroperatora i uwierzyli ...

Autobusem liniowym z Palmy do kurortów

Od maja z majorkańskego lotniska do głównych kurortów kursować będą autobusy liniowe. W ten ...

Betlej: Komisja Europejska przyznała, że Polacy będą zarabiać więcej

Komisja Europejska podniosła prognozę rozwoju gospodarczego Polski i zakłada większy wzrost wynagrodzeń. Tymczasem wycieczki ...

Houston pełne deszczu, ale bez samolotów

W Houston i okolicach wszystkie porty lotnicze wciąż są zamknięte. Prognozuje się, że tylko ...

Joanna Jędrzejewska-Debortoli rozstaje się z ministerstwem

Dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli została dzisiaj zwolniona – ...

Będą bilety wstępu do Nowej Zelandii

35 dolarów nowozelandzkich (20,5 euro) trzeba będzie zapłacić od października za wjazd do Nowej ...