Niemcy przymykają plaże nad Bałtykiem. Za duży tłok

Fot. AFP

Władze Szlezwiku-Holsztynu ograniczyły dostęp do plaż nad Morzem Bałtyckim. W weekend przyjechało tam tak dużo osób, że nie dało się zachować dystansu społecznego.

Jak pisze dziennik „Die Welt” w swoim elektronicznym wydaniu, w weekend odcinki plaż i parkingi w znanych kurortach wypoczynkowych Scharbeutz i Haffkrug w Zatoce Lubeckiej zostały czasowo zamknięte. Informacje o stopniu wykorzystania plaż zamieszczane są na stronie internetowej Strandticker.de, która działa od początku lipca. Turyści jednodniowi dowiedzą się z niej, na którą z ośmiu dostępnych plaż między miejscowościami Scharbeutz i Rettin mogą się udać. Ponieważ chętnych do wypoczynku było więcej niż wolnych miejsc, burmistrz Scharbeutz zamknęła na dwa minione weekendy dostęp do miejscowości.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy przyjadą na wakacje do Polski?

Powoli otwiera się natomiast Meklemburgia-Pomorze Przednie. Przewoźnicy autokarowi od tygodnia mogą tam zawozić gości – to pierwszy etap luzowania obostrzeń, który zakłada, że turyści będą mogli przyjeżdżać w ramach imprez autokarowych. Nadal zakazane są jednak wycieczki jednodniowe własnym samochodem, transportem miejskim lub dalekobieżnym.

Na razie na krótkie wypady nad morze w Meklemburgii-Pomorzu Przednim nie mogą wybrać się mieszkańcy Hamburga, Kilonii w Szlezwiku-Holsztynie czy Berlina. Dla mieszkańców innych landów zasady te mają być utrzymane w mocy co najmniej do początku sierpnia. Taką informację przekazał rzecznik tamtejszego rządu. – 4 sierpnia zostanie podjęta decyzja odnośnie turystyki jednodniowej – mówi. Tego dnia odbędzie się kolejne spotkanie rządu landu z gminami, ekspertami ds. zdrowia, przedstawicielami biznesu, związków zawodowych i organizacji społecznych.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szykują się nowe strajki w lotnictwie

Na lotniskach Włoch, Francji i Niemiec szykuje się kolejna fala strajków. Linie lotnicze i ...

Riwiera Turecka z nowym lotniskiem

Lotnisko Antalya-Zachód ma obsługiwać 5 milionów pasażerów rocznie. Pierwsze samoloty przyjmie już w 2021 ...

Bez szczepień na żółtą febrę nie ma wjazdu na Zanzibar?

Osoby wybierające się na tanzańską wyspę Zanzibar muszą zaszczepić się przeciwko żółtej febrze. Zaświadczenia ...

W biurach podróży niskie ceny mimo wakacji

Symboliczny, bo tylko 1,7-procentowy wzrost ponad stan z zeszłego roku osiągnęła w minionym tygodniu ...

W Stambule otwarto meczet na 60 tysięcy ludzi

Tysiące wiernych przybyły na pierwszą modlitwę w otwartym 7 marca meczecie Camlica w Stambule. ...

Turyści wrócili do Egiptu

O 21 procent wzrosła w zeszłym roku liczba turystów w Egipcie – wynika z ...