Niemcy przymykają plaże nad Bałtykiem. Za duży tłok

Fot. AFP

Władze Szlezwiku-Holsztynu ograniczyły dostęp do plaż nad Morzem Bałtyckim. W weekend przyjechało tam tak dużo osób, że nie dało się zachować dystansu społecznego.

Jak pisze dziennik „Die Welt” w swoim elektronicznym wydaniu, w weekend odcinki plaż i parkingi w znanych kurortach wypoczynkowych Scharbeutz i Haffkrug w Zatoce Lubeckiej zostały czasowo zamknięte. Informacje o stopniu wykorzystania plaż zamieszczane są na stronie internetowej Strandticker.de, która działa od początku lipca. Turyści jednodniowi dowiedzą się z niej, na którą z ośmiu dostępnych plaż między miejscowościami Scharbeutz i Rettin mogą się udać. Ponieważ chętnych do wypoczynku było więcej niż wolnych miejsc, burmistrz Scharbeutz zamknęła na dwa minione weekendy dostęp do miejscowości.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy przyjadą na wakacje do Polski?

Powoli otwiera się natomiast Meklemburgia-Pomorze Przednie. Przewoźnicy autokarowi od tygodnia mogą tam zawozić gości – to pierwszy etap luzowania obostrzeń, który zakłada, że turyści będą mogli przyjeżdżać w ramach imprez autokarowych. Nadal zakazane są jednak wycieczki jednodniowe własnym samochodem, transportem miejskim lub dalekobieżnym.

Na razie na krótkie wypady nad morze w Meklemburgii-Pomorzu Przednim nie mogą wybrać się mieszkańcy Hamburga, Kilonii w Szlezwiku-Holsztynie czy Berlina. Dla mieszkańców innych landów zasady te mają być utrzymane w mocy co najmniej do początku sierpnia. Taką informację przekazał rzecznik tamtejszego rządu. – 4 sierpnia zostanie podjęta decyzja odnośnie turystyki jednodniowej – mówi. Tego dnia odbędzie się kolejne spotkanie rządu landu z gminami, ekspertami ds. zdrowia, przedstawicielami biznesu, związków zawodowych i organizacji społecznych.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Producenci sprzętu turystycznego też chcą 1000+

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group zwróciło się do rządu z postulatem uwzględnienia „branży outdoorowej” podczas ...

Tunezja dobrze strzeżona – helikoptery na granicach, quady na plażach

U nas jest bezpieczniej niż w Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji, Egipcie czy Rosji – ...

Ryanair zatrudnił 45 nowych pilotów

Ryanair podaje, że do linii lotniczej dołączyło właśnie 45 nowych pilotów. Łącznie od stycznia ...

Sprzedaż w internecie rośnie, ale mniej dynamicznie

O 5,7 procent wzrośnie w tym roku sprzedaż usług turystycznych w internecie w Europie ...

Strzelanina w kawiarni w Bazylei

Dwóch uzbrojonych napastników weszło wczoraj wieczorem do jednej z kawiarni w Bazylei na północy ...

Już 34 tysiące Polaków wróciły LOT-em do Domu

W ramach trwającej od 15 marca akcji LOT do Domu polski przewoźnik przywiózł do ...