Niemcy przymykają plaże nad Bałtykiem. Za duży tłok

Fot. AFP

Władze Szlezwiku-Holsztynu ograniczyły dostęp do plaż nad Morzem Bałtyckim. W weekend przyjechało tam tak dużo osób, że nie dało się zachować dystansu społecznego.

Jak pisze dziennik „Die Welt” w swoim elektronicznym wydaniu, w weekend odcinki plaż i parkingi w znanych kurortach wypoczynkowych Scharbeutz i Haffkrug w Zatoce Lubeckiej zostały czasowo zamknięte. Informacje o stopniu wykorzystania plaż zamieszczane są na stronie internetowej Strandticker.de, która działa od początku lipca. Turyści jednodniowi dowiedzą się z niej, na którą z ośmiu dostępnych plaż między miejscowościami Scharbeutz i Rettin mogą się udać. Ponieważ chętnych do wypoczynku było więcej niż wolnych miejsc, burmistrz Scharbeutz zamknęła na dwa minione weekendy dostęp do miejscowości.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy przyjadą na wakacje do Polski?

Powoli otwiera się natomiast Meklemburgia-Pomorze Przednie. Przewoźnicy autokarowi od tygodnia mogą tam zawozić gości – to pierwszy etap luzowania obostrzeń, który zakłada, że turyści będą mogli przyjeżdżać w ramach imprez autokarowych. Nadal zakazane są jednak wycieczki jednodniowe własnym samochodem, transportem miejskim lub dalekobieżnym.

Na razie na krótkie wypady nad morze w Meklemburgii-Pomorzu Przednim nie mogą wybrać się mieszkańcy Hamburga, Kilonii w Szlezwiku-Holsztynie czy Berlina. Dla mieszkańców innych landów zasady te mają być utrzymane w mocy co najmniej do początku sierpnia. Taką informację przekazał rzecznik tamtejszego rządu. – 4 sierpnia zostanie podjęta decyzja odnośnie turystyki jednodniowej – mówi. Tego dnia odbędzie się kolejne spotkanie rządu landu z gminami, ekspertami ds. zdrowia, przedstawicielami biznesu, związków zawodowych i organizacji społecznych.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Znaczący spadek sprzedaży wycieczek

Złe nastroje konsumentów i dobra pogoda przeszkadzają touroperatorom – ocenia ekspert Znaczące, bo prawie ...

Tischnera Office, nowa siedziba Sabre Polska

Sabre Polska ma nową siedzibę, w której będzie się rozwijać

Krakowski oddział amerykańskiej firmy Sabre tworzącej technologie dla branży turystycznej ma nową, większą siedzibę. ...

Traveldata: Tego jeszcze nie było, Egipt droższy od Turcji

Średnia cena wakacji w Egipcie (2841 złotych) przeskoczyła cenę wypoczynku w Turcji (2809 złotych) ...

Z Krakowa do Chicago poleciało 2,5 tysiąca ludzi

Ponad 2,5 tysiąca pasażerów skorzystało już do tej pory z połączenia Kraków – Chicago ...

Ryanair Holidays zniżkami zawalczy o klientów

Ryanair chce mocniej wejść w touroperatorkę. Jedną z głównych kart przetargowych mają być zniżki ...

PIT: Trybunał Sprawiedliwości UE przesądził konieczność wyliczania marży prognozowanej

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zgodził się, że istnieje konieczność płacenia VAT od zaliczek na ...