Norwegia zamalowała Polskę na mapie zdrowia na czerwono

Bloomberg

Norweskie władze odpowiedzialne za zdrowie dodały Polskę, Holandię, Islandię, Wyspy Owcze, Maltę i Cypr do mapy, na której zaznaczają na czerwono kraje z dużym odsetkiem zakażeń koronawirusem.

To oznacza, że od soboty, 15 sierpnia, podróżni z tych państw, którzy wjadą do Norwegii będą musieli odbyć dziesięciodniową kwarantannę. Dodatkowo kwarantanna będzie obowiązywać osoby powracające ze Szwecji, z regionów: Oestergoetland, Oerebro, Blekinge, Uppsala i Dalarn. Za „czerwone” uznano także duńską wyspę Zelandię (bez Kopenhagi) i środkową część półwyspu Jutlandzkiego z miastem Aarhus.

Źródło: Norweski Instytut Zdrowia Publicznego

Norwegia odradza również podróże, jeśli nie są niezbędne, do krajów „żółtych”, mimo że w tym wypadku przybywający nie są objęci wymogiem przejścia kwarantanny.

– W obecnej sytuacji odradzamy wszelkie podróże zagraniczne i przedłużamy do pierwszego października radę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dotyczącą podróży poza Europę. W tej chwili najlepiej zostać w domu w Norwegii – oświadczyła premier Norwegii Erna Solberg.

Granice kraju nie zostaną jednak zamknięte. Ale, jak dodał minister zdrowia Bent Høie, będzie na nich zwiększona kontrola.

W ubiegłym tygodniu w Norwegii zarejestrowano 357 nowych zakażeń koronawirusem, co oznacza wzrost o 158 zakażeń w porównaniu z tygodniem poprzednim. Najgorsza sytuacja jest w Oslo, gdzie notuje się ponad 20 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Burmistrz tego miasta Raymont Johansen powiedział w środę norweskiej agencji prasowej NTB, że nie wyklucza zamknięcia regionu stołecznego.

Mogą Ci się również spodobać

Dym w kabinie samolotu British Airways. Ewakuacja pasażerów

Pasażerowie samolotu British Airways zostali ewakuowani po tym, jak dym wypełnił kabinę, na krótko ...

POT szuka pracowników do oddziału w Wieliczce

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje, że oddział zamiejscowy Polskiej Organizacji Turystycznej powstanie w Wieliczce. ...

Halo Lato 2020!, czyli 1000 propozycji wakacji z Itaką

Trzy nowe kierunki – Curaçao na Karaibach, Marsa Matrouh w Egipcie i marokańska Saidia ...

Pasażerowie wolą kanapki pakowane hermetycznie

Linie lotnicze i lotniska należą do branż najbardziej narażonych na negatywne skutki koronawirusa. Może ...

Betlej: Nowe infekcje budzą niepokój turystów

Wprawdzie w Europie wirus przygasa, ale ciągle są regiony, w których infekcje się nasilają. ...

Grobowiec Tutanchamona w pełnym blasku

Masowe zwiedzanie źle wpłynęło na grobowiec Tutanchamona w Dolinie Królów. Przez dziewięć lat międzynarodowy ...