Bankowiec na czele departamentu turystyki

Facebook

Ewa Pawlak-Lewandowska zastąpiła odwołaną w zeszłym miesiącu Joannę Jędrzejwską-Debortoli na stanowisku dyrektora departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Ewa Pawlak-Lewandowska przyszła do MSiT w połowie listopada zeszłego roku. Została tam wicedyrektorem departamentu turystyki. Kierowała tym departamentem pod nieobecność chorej przez dłuższy czas dyrektor Joanny Jędrzejewskiej-Debortoli. Po jej odwołaniu w połowie stycznia (czytaj: „Joanna Jędrzejewska-Debortoli rozstaje się z ministerstwem”) awansowała i stanęła na czele departamentu.

Ewa Pawlak-Lewandowska pochodzi z Łodzi. Jest absolwentką wydziału filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, na którym ukończyła też podyplomowe studia z zarządzania personelem w nowoczesnej gospodarce, a następnie roczne studia z funkcjonowania mechanizmów Unii Europejskiej.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w bankowości, ubezpieczeniach i finansach. Karierę zawodową w tej dziedzinie rozpoczęła w Raiffaisen Bank Polska, gdzie w ciągu kilku lat przeszła ścieżkę zawodową od doradcy współpracującego z bankiem jako samodzielna firma, poprzez opiekuna klientów, dyrektora oddziału, zastępcę dyrektora regionu do stanowiska dyrektora regionu i dyrektora centrum biznesowego.

Karierę kontynuowała jako menedżer w Alior Bank. Brała udział w wielu szkoleniach z motywowania i zarządzania personelem. Ponadto ma doświadczenie z administrowania zasobami ludzkimi.

Departament turystyki zajmuje się obecnie przygotowywaniem dwóch ważnych z punktu widzenia branży ustaw – nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i ustawy, która ma zastąpić obecną ustawę o usługach turystycznych w zakresie dotyczącym hoteli, pilotów i przewodników. Odbyły się już w ministerstwie dwa spotkania, tak zwane prekonsultacyjne, z przedstawicielami środowiska hotelarzy i środowiska pilotów i przewodników. W kolejce czeka też na napisanie ustawa o szlakach turystycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wypadek autobusu w Andach

19 osób zginęło, a 20 zostało rannych w wypadku autobusu na górskiej drodze w ...

Thomas Cook przejmuje rosyjskie biuro podróży

Thomas Cook umacnia swoją pozycję w Rosji, inwestując w tamtejszego touroperatora Biblio Globus Thomas ...

Wszystkie smaki Dubaju

MATERIAŁ PARTNERA Lokalne kulinaria są jedną z atrakcji Dubaju, w którym tradycyjna kuchnia sąsiaduje ...

Budapeszt – kawiarnia ze zwierzętami zamknięta

Działalność kawiarni w Budapeszcie, w której można było głaskać różne zwierzęta, zawieszono ze skutkiem ...

Modlin: 16 milionów pasażerów w siedem lat

Siedem lat temu, 15 lipca 2012 roku, w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin wylądowały pierwsze ...

Betlej: Pogoda i agresywna konkurencja szkodzą touroperatorom

Dwa dające się porównać, mimo różnej skali, biura podróży – brytyjski Thomas Cook i ...