Bankowiec na czele departamentu turystyki

Facebook

Ewa Pawlak-Lewandowska zastąpiła odwołaną w zeszłym miesiącu Joannę Jędrzejwską-Debortoli na stanowisku dyrektora departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Ewa Pawlak-Lewandowska przyszła do MSiT w połowie listopada zeszłego roku. Została tam wicedyrektorem departamentu turystyki. Kierowała tym departamentem pod nieobecność chorej przez dłuższy czas dyrektor Joanny Jędrzejewskiej-Debortoli. Po jej odwołaniu w połowie stycznia (czytaj: „Joanna Jędrzejewska-Debortoli rozstaje się z ministerstwem”) awansowała i stanęła na czele departamentu.

Ewa Pawlak-Lewandowska pochodzi z Łodzi. Jest absolwentką wydziału filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, na którym ukończyła też podyplomowe studia z zarządzania personelem w nowoczesnej gospodarce, a następnie roczne studia z funkcjonowania mechanizmów Unii Europejskiej.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w bankowości, ubezpieczeniach i finansach. Karierę zawodową w tej dziedzinie rozpoczęła w Raiffaisen Bank Polska, gdzie w ciągu kilku lat przeszła ścieżkę zawodową od doradcy współpracującego z bankiem jako samodzielna firma, poprzez opiekuna klientów, dyrektora oddziału, zastępcę dyrektora regionu do stanowiska dyrektora regionu i dyrektora centrum biznesowego.

Karierę kontynuowała jako menedżer w Alior Bank. Brała udział w wielu szkoleniach z motywowania i zarządzania personelem. Ponadto ma doświadczenie z administrowania zasobami ludzkimi.

Departament turystyki zajmuje się obecnie przygotowywaniem dwóch ważnych z punktu widzenia branży ustaw – nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i ustawy, która ma zastąpić obecną ustawę o usługach turystycznych w zakresie dotyczącym hoteli, pilotów i przewodników. Odbyły się już w ministerstwie dwa spotkania, tak zwane prekonsultacyjne, z przedstawicielami środowiska hotelarzy i środowiska pilotów i przewodników. W kolejce czeka też na napisanie ustawa o szlakach turystycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Anna Bęben w zespole Artery Hotels

Do zespołu krakowskiej grupy Artery Hotels dołączyła Anna Bęben. Objęła stanowisko specjalisty ds. rezerwacji ...

Japonia zasypana śniegiem

Gwałtowne śnieżyce sparaliżowały transport na zachodnim wybrzeżu Japonii. W mieście Kaga na wyspie Honsiu ...

W Małopolsce wakacje bez poważnych wypadków

Małopolska jest regionem, w którym organizowanych jest najwięcej turnusów wakacyjnych. W tym roku na ...

Izrael bije rekord przyjazdów

O 3,6 procent wzrosła liczba przyjazdów turystycznych do Izraela w 2016 roku – informuje ...

Czego turysta chce od puszczy?

Zimowe badania turystyki przeprowadzone zostaną w Puszczy Kozienickiej na Mazowszu. Leśnicy chcą poznać oczekiwania ...

ODPOCZYNEK W MIEŚCIE – ATENY I SALONIKI

Ateny Atrakcyjna, nowoczesna metropolia i jednocześnie historyczna stolica z fascynującą przeszłością. Unikalne zabytki miasta ...