Bankowiec na czele departamentu turystyki

Facebook

Ewa Pawlak-Lewandowska zastąpiła odwołaną w zeszłym miesiącu Joannę Jędrzejwską-Debortoli na stanowisku dyrektora departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Ewa Pawlak-Lewandowska przyszła do MSiT w połowie listopada zeszłego roku. Została tam wicedyrektorem departamentu turystyki. Kierowała tym departamentem pod nieobecność chorej przez dłuższy czas dyrektor Joanny Jędrzejewskiej-Debortoli. Po jej odwołaniu w połowie stycznia (czytaj: „Joanna Jędrzejewska-Debortoli rozstaje się z ministerstwem”) awansowała i stanęła na czele departamentu.

Ewa Pawlak-Lewandowska pochodzi z Łodzi. Jest absolwentką wydziału filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, na którym ukończyła też podyplomowe studia z zarządzania personelem w nowoczesnej gospodarce, a następnie roczne studia z funkcjonowania mechanizmów Unii Europejskiej.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w bankowości, ubezpieczeniach i finansach. Karierę zawodową w tej dziedzinie rozpoczęła w Raiffaisen Bank Polska, gdzie w ciągu kilku lat przeszła ścieżkę zawodową od doradcy współpracującego z bankiem jako samodzielna firma, poprzez opiekuna klientów, dyrektora oddziału, zastępcę dyrektora regionu do stanowiska dyrektora regionu i dyrektora centrum biznesowego.

Karierę kontynuowała jako menedżer w Alior Bank. Brała udział w wielu szkoleniach z motywowania i zarządzania personelem. Ponadto ma doświadczenie z administrowania zasobami ludzkimi.

Departament turystyki zajmuje się obecnie przygotowywaniem dwóch ważnych z punktu widzenia branży ustaw – nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i ustawy, która ma zastąpić obecną ustawę o usługach turystycznych w zakresie dotyczącym hoteli, pilotów i przewodników. Odbyły się już w ministerstwie dwa spotkania, tak zwane prekonsultacyjne, z przedstawicielami środowiska hotelarzy i środowiska pilotów i przewodników. W kolejce czeka też na napisanie ustawa o szlakach turystycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turcja utrzyma dopłaty do linii lotniczych i statków

943 miliony lir przeznaczy w przyszłym roku tureckie Ministerstwo Turystyki na dopłaty dla linii ...

Prezes PIT: Ustawa wielu wątpliwości

Niejasne sformułowania, nieprecyzyjne rozwiązania, słabe mechanizmy kontroli – podczas konferencji zorganizowanej przez Turystyke.rp.pl prezes ...

Airbnb zakłada Biuro Zdrowej Turystyki

Biuro Zdrowej Turystyki to nowa inicjatywa Airbnb, przez którą firma chce wspierać zrównoważony rozwój ...

Eurostat: Polska w czołówce wzrostu liczby pasażerów lotniczych

W 2018 roku w Unii Europejskiej samolotami podróżowało rekordowe 1,1 miliarda pasażerów, o prawie ...

Wielka turystyczna piątka na Liście 500

Pięć największych firm turystycznych w Polsce – Itaka, TUI Poland, Rainbow, Coral Travel i ...

Dania: Airbnb musi przekazywać informacje fiskusowi

Władze fiskalne Danii uzgodniły z serwisem pośredniczącym w wynajmowaniu mieszkań i domów turystom, Airbnb, ...