Bańka do turystyki, Rogowski zostaje w ministerstwie

MSIT

Potwierdziły się nasze informacje, że choć Dariusz Rogowski stracił dzisiaj stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zostanie w tym resorcie. Turystyka będzie teraz podlegała bezpośrednio ministrowi Witoldowi Bańce

Premier Mateusz Morawiecki powierzył bezpośredni nadzór nad turystyką, jako szczególnie dynamicznie rozwijającą się dziedziną gospodarki, ministrowi konstytucyjnemu Witoldowi Bańce – dowiadujemy się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Dzisiaj rano premier odwołał ze stanowiska podsekretarza stanu w tym resorcie Dariusza Rogowskiego. Rogowski był tym z trzech wiceministrów, który odpowiadał za turystykę. Wcześniej kierował departamentem kontroli w MSiT.

Według naszych informacji, minister jest zadowolony z pracy Rogowskiego. Szczególnie ze sprawnego dokończenia przez podległy mu zespół procesu przygotowania projektu i doprowadzenia do uchwalenia przez parlament ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, wdrażającej dyrektywę Unii Europejskiej. Dlatego postanowił, że Rogowski pozostanie w ministerstwie. Ale nie jest jeszcze jasne w jakim charakterze. Prawdopodobnie zajmie on stanowisko dyrektora departamentu turystyki (obecna dyrektor Ewa Pawlak-Lewandowska zajęła to miejsce w lutym tego roku, czytaj: „Bankowiec na czele departamentu turystyki”) lub zostanie doradcą ministra.

Jak mówi nam rzeczniczka ministerstwa Anna Ulamn, Rogowski będzie „aktywnie zaangażowany w prace z obszaru turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem prac legislacyjnych”. Ministerstwo pracuje obecnie nad projektem nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej, a także rozpoczęło wstępne konsultacje z branżą turystyczną w związku z koniecznością przygotowania ustawy regulującej zasady funkcjonowania hoteli, pilotów i przewodników turystycznych (więcej: „Ministerstwo: W 2018 roku trzy ustawy i marki turystyczne”).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sieć Elbest zasiliła szeregi IGHP

10 hoteli ogólnopolskiej sieci Elbest Hotels z 715 pokojami dołączyło w październiku do grona ...

Nasilają się demonstracje w Tunezji

Podczas demonstracji w różnych miastach Tunezji rannych zostało kilkadziesiąt osób, a ponad 200 aresztowano. ...

Hel wśród najbezpieczniejszych plaż w Europie

Plaże Grecji, Portugalii i polski Półwysep Helski znalazły się w rankingu miejsc najbezpieczniejszych do ...

Wisła dobrą marką turystyczną

„Rzeka Wisła i jej potencjał w rozwoju marek turystycznych” – to tytuł konferencji zorganizowanej ...

Greckie wyspy z niższym VAT-em z powodu uchodźców

O 30 procent niższa stawka VAT-u będzie obowiązywać do końca roku na pięciu greckich ...

Floryda woli turystykę od ropy

Amerykańska administracja zdecydowała że u wybrzeży Florydy nie będzie odwiertów naftowych. Władze tego stanu ...