Bańka do turystyki, Rogowski zostaje w ministerstwie

MSIT

Potwierdziły się nasze informacje, że choć Dariusz Rogowski stracił dzisiaj stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zostanie w tym resorcie. Turystyka będzie teraz podlegała bezpośrednio ministrowi Witoldowi Bańce

Premier Mateusz Morawiecki powierzył bezpośredni nadzór nad turystyką, jako szczególnie dynamicznie rozwijającą się dziedziną gospodarki, ministrowi konstytucyjnemu Witoldowi Bańce – dowiadujemy się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Dzisiaj rano premier odwołał ze stanowiska podsekretarza stanu w tym resorcie Dariusza Rogowskiego. Rogowski był tym z trzech wiceministrów, który odpowiadał za turystykę. Wcześniej kierował departamentem kontroli w MSiT.

Według naszych informacji, minister jest zadowolony z pracy Rogowskiego. Szczególnie ze sprawnego dokończenia przez podległy mu zespół procesu przygotowania projektu i doprowadzenia do uchwalenia przez parlament ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, wdrażającej dyrektywę Unii Europejskiej. Dlatego postanowił, że Rogowski pozostanie w ministerstwie. Ale nie jest jeszcze jasne w jakim charakterze. Prawdopodobnie zajmie on stanowisko dyrektora departamentu turystyki (obecna dyrektor Ewa Pawlak-Lewandowska zajęła to miejsce w lutym tego roku, czytaj: „Bankowiec na czele departamentu turystyki”) lub zostanie doradcą ministra.

Jak mówi nam rzeczniczka ministerstwa Anna Ulamn, Rogowski będzie „aktywnie zaangażowany w prace z obszaru turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem prac legislacyjnych”. Ministerstwo pracuje obecnie nad projektem nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej, a także rozpoczęło wstępne konsultacje z branżą turystyczną w związku z koniecznością przygotowania ustawy regulującej zasady funkcjonowania hoteli, pilotów i przewodników turystycznych (więcej: „Ministerstwo: W 2018 roku trzy ustawy i marki turystyczne”).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Anglicy pomogą sfinansować CPK. Dają 100 mln funtów

Brytyjski rząd ma finansową zachętę dla tamtejszych firm chcących wziąć udział w budowie Centralnego ...

DER Touristik nie przestaje kupować

Na wzmocnieniu działalności w Europie, rozwoju własnych hoteli i oferty rejsów chce się skupić ...

EgyptAir zamawia 12 bombardierów

Państwowy przewoźnik EgyptAir podpisał podczas salonu w Dubaju list intencyjny w sprawie kupna od ...

Wow Air – kolejny tani przewoźnik na trasie z USA do Europy

Islandzkie linie lotnicze Wow uruchamiają od tego weekendu supertanie loty z USA do Europy ...

Branża turystyczna: Projekt ustawy o imprezach turystycznych trzeba poprawić

Touroperatorzy, agenci turystyczni, ubezpieczyciele i samorządowcy mają zastrzeżenia do projektu ustawy o imprezach turystycznych ...

Indonezja – zakaz lotów w rejonie wulkanu

Wszystkie loty w rejonie wulkanu Anak Krakatau są przekierowywane z powodu unoszącego się w ...