Bańka do turystyki, Rogowski zostaje w ministerstwie

MSIT

Potwierdziły się nasze informacje, że choć Dariusz Rogowski stracił dzisiaj stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zostanie w tym resorcie. Turystyka będzie teraz podlegała bezpośrednio ministrowi Witoldowi Bańce

Premier Mateusz Morawiecki powierzył bezpośredni nadzór nad turystyką, jako szczególnie dynamicznie rozwijającą się dziedziną gospodarki, ministrowi konstytucyjnemu Witoldowi Bańce – dowiadujemy się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Dzisiaj rano premier odwołał ze stanowiska podsekretarza stanu w tym resorcie Dariusza Rogowskiego. Rogowski był tym z trzech wiceministrów, który odpowiadał za turystykę. Wcześniej kierował departamentem kontroli w MSiT.

Według naszych informacji, minister jest zadowolony z pracy Rogowskiego. Szczególnie ze sprawnego dokończenia przez podległy mu zespół procesu przygotowania projektu i doprowadzenia do uchwalenia przez parlament ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, wdrażającej dyrektywę Unii Europejskiej. Dlatego postanowił, że Rogowski pozostanie w ministerstwie. Ale nie jest jeszcze jasne w jakim charakterze. Prawdopodobnie zajmie on stanowisko dyrektora departamentu turystyki (obecna dyrektor Ewa Pawlak-Lewandowska zajęła to miejsce w lutym tego roku, czytaj: „Bankowiec na czele departamentu turystyki”) lub zostanie doradcą ministra.

Jak mówi nam rzeczniczka ministerstwa Anna Ulamn, Rogowski będzie „aktywnie zaangażowany w prace z obszaru turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem prac legislacyjnych”. Ministerstwo pracuje obecnie nad projektem nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej, a także rozpoczęło wstępne konsultacje z branżą turystyczną w związku z koniecznością przygotowania ustawy regulującej zasady funkcjonowania hoteli, pilotów i przewodników turystycznych (więcej: „Ministerstwo: W 2018 roku trzy ustawy i marki turystyczne”).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rijeka Europejską Stolicą Kultury 2020

W przyszłym roku, podczas chorwackiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, największy port w Chorwacji ...

Booking.com może (jednak) żądać najlepszych cen

Sąd okręgowy w Düsseldorfie orzekł, że Booking.com ma prawo umieścić w umowie z hotelami ...

Policja poszuka przestępców wśród turystów

Linie lotnicze mają obowiązek przekazywać policji kryminalnej dane o pasażerach przylatujących do Niemiec i ...

Słabszy tydzień w biurach podróży

Wzrost liczby zarezerwowanych wyjazdów w biurach podróży wyniósł w minionym tygodniu tylko 10,9 procent ...

Na przekór zimie – Helsingborg skąpany w kolorowych światłach

Podświetlone na kolorowo budynki, ulice i drzewa. Świetlne spektakle, świetlne instalacje, a nawet balet ...

Wrocław zyska rejsy do Brukseli

Jesienią Brussels Airlines połączy Wrocław z Brukselą. Przewoźnik planuje trzy rejsy w tygodniu Otwarcie ...