Bańka do turystyki, Rogowski zostaje w ministerstwie

MSIT

Potwierdziły się nasze informacje, że choć Dariusz Rogowski stracił dzisiaj stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zostanie w tym resorcie. Turystyka będzie teraz podlegała bezpośrednio ministrowi Witoldowi Bańce

Premier Mateusz Morawiecki powierzył bezpośredni nadzór nad turystyką, jako szczególnie dynamicznie rozwijającą się dziedziną gospodarki, ministrowi konstytucyjnemu Witoldowi Bańce – dowiadujemy się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Dzisiaj rano premier odwołał ze stanowiska podsekretarza stanu w tym resorcie Dariusza Rogowskiego. Rogowski był tym z trzech wiceministrów, który odpowiadał za turystykę. Wcześniej kierował departamentem kontroli w MSiT.

Według naszych informacji, minister jest zadowolony z pracy Rogowskiego. Szczególnie ze sprawnego dokończenia przez podległy mu zespół procesu przygotowania projektu i doprowadzenia do uchwalenia przez parlament ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, wdrażającej dyrektywę Unii Europejskiej. Dlatego postanowił, że Rogowski pozostanie w ministerstwie. Ale nie jest jeszcze jasne w jakim charakterze. Prawdopodobnie zajmie on stanowisko dyrektora departamentu turystyki (obecna dyrektor Ewa Pawlak-Lewandowska zajęła to miejsce w lutym tego roku, czytaj: „Bankowiec na czele departamentu turystyki”) lub zostanie doradcą ministra.

Jak mówi nam rzeczniczka ministerstwa Anna Ulamn, Rogowski będzie „aktywnie zaangażowany w prace z obszaru turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem prac legislacyjnych”. Ministerstwo pracuje obecnie nad projektem nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej, a także rozpoczęło wstępne konsultacje z branżą turystyczną w związku z koniecznością przygotowania ustawy regulującej zasady funkcjonowania hoteli, pilotów i przewodników turystycznych (więcej: „Ministerstwo: W 2018 roku trzy ustawy i marki turystyczne”).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow zaprasza na zimowe „Wakacje po 50-ce”

Rainbow rozpoczął przedsprzedaż wyjazdów na zimę 2019/2020 do krajów Europy i Bliskiego Wschodu. Wśród ...

Licznik bankructw w turystyce bije

W Niemczech zbankrutowało lub zawiesiło działalność już ponad 220 firm turystycznych, ponad 1,6 tysiąca ...

Tajlandia ustanawia minimalne ceny wycieczek

Od 800 do 1,5 tysiąca bahtów, czyli od 26 do 50 dolarów od osoby ...

Po upadku Cooka: Kraje żyjące z turystyki mają problem

– To było trzęsienie ziemi, teraz czekamy na tsunami – mówią przedstawiciele branży turystycznej ...

Emirates wstrzymuje loty pasażerskie

Dubajskie linie lotnicze poinformowały o zawieszeniu od dziś do odwołania wszystkich lotów pasażerskich. 23 ...

Gujana Francuska bez połączenia lotniczego

Linie lotnicze Air France oraz Air Caraibes odwołały poniedziałkowe loty do Kajenny, stolicy Gujany ...