Prawie 120 dolarów za wizę do Egiptu

Bloomberg

Egipski MSZ ostrzega przed pośrednikiem w załatwianiu wiz. Jego usługa jest drastycznie droga

Egipt wprowadził w zeszłym roku system elektronicznego wydawania wiz. Jednak wielu niezorientowanych turystów zamiast z serwisu MSZ-u korzystało ze strony pośrednika i płaciło za dokument prawie 120 dolarów.

System elektronicznego wystawiania wiz stworzony przez egipskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych znajduje się pod adresem www.visa2egypt.gov.eg. Jednak pod hasłem „electronic visa to Egypt” na jednej z pierwszych pozycji w wyszukiwarce pojawia się strona www.egyptvisa.com, która należy do amerykańskiego przedsiębiorstwa GCL Internet Services. To ostatnie świadczy usługę pośrednictwa w pozyskiwaniu dokumentu. Właściwie nie ma w tej działalności niczego złego, firma wykonuje pracę, za którą pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 59 dolarów. W zależności od rodzaju wizy pełny koszt wynosi od 84 do 119 dolarów, podczas gdy sama cena wizy jednokrotnego przekroczenia granicy to 25 dolarów, a wielokrotnego 60 dolarów. Jak donosi rosyjskie stowarzyszenie branży turystycznej ATOR, wiele osób nieświadomie korzystało z tej strony. Z powodu wysokich opłat zaczęli jednak składać skargi w egipskim MSZ-cie. Resort zbadał sprawę i wystosował oficjalne oświadczenie, w którym ostrzega podróżnych przed wspomnianym serwisem.

Strona pośrednika działa nadal, turyści mogą być zwiedzeni nie tylko tym, że znajdują się na niej informacje o wizie podane w urzędowym stylu, ale również faktem, że działa ona w kilku językach. Poza angielskim dostępna jest po rosyjsku, ukraińsku, włosku i niemiecku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Radni Zakopanego: Nosal dla narciarzy

Zakopiańscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę zobowiązującą burmistrza do zmiany planu zagospodarowania zboczy Nosala. Dzięki ...

Rząd zajmie się danymi pasażerów lotniczych

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo będą miały wgląd do danych wszystkich pasażerów korzystających z polskich ...

Rekordowe temperatury w Dolinie Śmierci

Słupek rtęci w słynnej Dolinie Śmierci w Kalifornii i w rejonie miasta Needles osiągnie ...

Nocne pociągi wracają do łask

Wstyd z powodu latania, który w ostatnich miesiącach ogarnął Europę, sprawia, że coraz więcej ...

Pięciu zabitych na lotnisku na Florydzie

Pięć osób zginęło, a osiem zostało rannych podczas strzelaniny, do której doszło na międzynarodowym ...

W turystyce najlepiej działa marketing szeptany

Tylko w Warszawie mieszka około 200 tysięcy ludzi skłonnych do skorzystania z dóbr luksusowych. ...