Cypr zwalnia zaszczepionych z testów PCR

Fot. AFP

Od 10 maja podróżni wybierający się na Cypr, którzy przyjęli wymagane dawki szczepionki na covid-19, nie będą musieli wykonywać testów PCR.

Jak podaje w informacji prasowej Cyprus Tourism Poland, od 10 maja podróżni z krajów należących do grupy pomarańczowej lub czerwonej, zaszczepieni na covid-19 wszystkimi wymaganymi dawkami wjadą na Cypr bez testów i kwarantanny, nawet jeśli mieli bliski kontakt z zakażonym.

Warunkiem wjazdu będzie, jak dotychczas, uzyskanie cyfrowej przepustki Cyprus Flight Pass i przesłanie na platformę Cyprus Flight Pass skanu zaświadczenia w języku angielskim o przyjęciu szczepionki, przy czym musi to być rosyjski Sputnik V lub jeden z preparatów autoryzowanych przez Europejską Agencję Leków. Ułatwienie to będzie obowiązywało od dnia podania wszystkich wymaganych dawek szczepionki.

CZYTAJ TEŻ: Cypr stracił prawie 80 procent turystów

Przypomnijmy, że 1 marca Cypr wprowadził nowy system epidemicznej kategoryzacji państw, który dzieli kraje na kategorie oznaczone kolorami zielonym, pomarańczowym i czerwonym, nawiązującymi do sygnalizacji świetlnej.

Jedynie obywatele krajów zielonych, do których zaliczają się obecnie Australia, Islandia, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Arabia Saudyjska i Singapur, nie musieli przy wjeździe okazywać negatywnego wyniku testu PCR ani poddawać się kwarantannie. Pomarańczowi musieli zrobić test PCR raz, a czerwoni, a więc także Polacy, nawet dwa razy (drugi raz po przyjeździe).

Cypr zastrzega sobie prawo do losowego testowania podróżnych przybywających na wyspę, nawet tych, którzy się zaszczepili.

Pełną listę krajów zaklasyfikowanych do poszczególnych kategorii, na bieżąco aktualizowaną, publikuje strona www.cyprusflightpass.gov.cy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Apka oprowadzi po Tomaszowie Lubelskim

O zabytkowej herbaciarni Czajni, dawnej siedzibie straży ogniowej, cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy, rzeźbach, pomnikach ...

Nowa trasa Ryanaira z Poznania

Irlandzka tania linia lotnicza od kwietnia do października latać będzie ze stolicy Wielkopolski do ...

Niemcy częściowo znoszą ostrzeżenia przed podróżami

Dzięki poprawie sytuacji epidemicznej w wielu krajach i postępującemu programowi szczepień od 1 lipca ...

TUI: Przez żołądek do serca turysty

Jedzenie serwowane turystom powinno być ekologiczne i sprowadzane od lokalnych przedsiębiorców – stwierdził koncern ...

Wybuch w londyńskim metrze – są ranni

W londyńskim metrze doszło do wybuchu; są ranni – podaje dziennik „The Sun”. Policja ...

Wielka Brytania: Wakacyjne wyspy na specjalnych warunkach?

Brytyjscy ministrowie chcą, żeby rząd, wskazując kraje bezpieczne dla turystów, rozróżniał między częścią lądową ...