Tunezja ma nowego ministra turystyki

ROL

René Trabelsi zastąpi na stanowisku szefa resortu turystyki Selmę Elloumi Rekik. Nowy minister jest doświadczonym przedsiębiorcą i, jak podkreślają lokalne media, wyznawcą judaizmu

5 listopada stanowisko ministra turystyki Tunezji zostało powierzone René Trabelsiemu, który w rządzie premiera Youssefa Chaheda zastąpi Selmę Eloumi Rekik, informuje portal Destination Tunisie.

Decyzja odczytywana jest pozytywnie przez lokalną branżę, ponieważ Trabelsi jest doświadczonym przedsiębiorcą turystycznym. Kojarzony był dotychczas z założonym przez siebie biurem podróży RFT (Royal First Travel), które działało na rynku francuskim. Firma stała się jednym z najważniejszych specjalistów od Tunezji, a klientów wysyłała głównie na Dżerbę, rodzinną wyspę ministra.

Trabelsi dał się poznać jako prężny przedsiębiorca – wprowadził loty czarterowe do Tabarki, pielgrzymki do synagogi Al-Ghariba na Dżerbie i wycieczki dla finalistek popularnego we Francji programu „Super Mamie”.

O nowym ministrze mówi się – podaje portal – że zna się zarówno na sektorze hotelarskim jak i lotniczym, a co równie ważne, nie traci czasu na spotkania towarzyskie, tylko ciężko pracuje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI uruchamia trzy kierunki z Modlina

Z lotniska w Modlinie pod Warszawą wystartował dzisiaj do Hammametu w Tunezji samolot czarterowany ...

Problem w podróży po Grecji? Aplikacja pomoże!

Traveler Rights GR to aplikacja, która pomoże turystom uniknąć kłopotów w czasie podróży po ...

Niemieccy agenci stawiają na własną platformę w internecie

Niemiecka kooperatywa agentów turystycznych, RTK, tworzy własny system łączący sprzedaż stacjonarną z internetową. 15 ...

Furgalski: Megalotnisko może być za drogie

Nowe lotnisko centralne okaże się dwa razy kosztowniejsze, a jego budowa będzie trwać nie ...

Floryda tańsza niż Hiszpania

Dla przeciętnej brytyjskiej rodziny wyjazd na wypoczynek na Florydę może okazać się dużo tańszy ...

Itaka: Uciekamy konkurencji

23 procent wzrostu przychodów i 20,5 procent wzrostu liczby klientów zanotowało biuro podróży Itaka ...