Cypr Północny: Bez kwarantanny, ale z elektroniczną opaską

Fot. Adobe Stock

Od 7 czerwca turyści, którzy przyjadą na Cypr Północny, nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny pod warunkiem, że nie opuszczą hotelu i zgodzą się nosić elektroniczną bransoletkę monitorującą ich przemieszczanie się.

Władze Cypru Północnego wprowadzają nową zasadę, która zwolni turystów z obowiązkowej kwarantanny – donosi turecka gazeta „Hurriyet Daily” w swoim elektronicznym wydaniu.

Osoby, które będą chciały przez pięć dni wypoczywać w kraju bez odbywania izolacji czy przedstawiania zaświadczenia o szczepieniu na covid-19, muszą zobowiązać się, że przez cały czas pobytu pozostaną w hotelu. Kolejny warunek to noszenie elektronicznej bransoletki monitorującej – w ten sposób władze będą sprawdzać, czy goście przestrzegają zasad.

CZYTAJ TEŻ: Cypr zwalnia zaszczepionych z testów PCR

Nowe regulacje wejdą w życie 7 czerwca. Informację o tym przekazał premier Ersan Saner, który podkreśla, że oferta dotyczy wybranych hoteli i będzie ograniczona do 10 czarterów tygodniowo.

Dotychczas w kraju obowiązywała zasada, że podróżni musieli nie tylko odbyć 10-dniową kwarantannę, ale też wykonać dwa testy PCR na covid-19. Władze wprowadziły elektroniczne bransoletki, które początkowo były wykorzystywane przez dorosłych z małymi dziećmi oraz przez seniorów przy odbywaniu kwarantanny we własnych domach zamiast w hotelach. Później rząd zdecydował się na uruchomienie „zamkniętej turystyki” na trzy dni dla ograniczonej liczby osób. Próba zakończyła się sukcesem.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydenci Polski i Turcji rozmawiali o zwolnieniu turystów z testów na koronawirusa

Osoby, które zdecydują się na pięciodniowy wypoczynek bez kwarantanny, muszą przed wyjazdem ściągnąć aplikację stworzoną przez Ministerstwo Zdrowia Cypru Północnego. Bransoletki zostaną sparowane z aplikacją, wówczas określone zostaną również granice hotelu, w którym goście będą mieszkać. Osoby, które przed podróżą miały negatywny wynik testu PCR wykonany najwcześniej 72 godziny przed podróżą, kolejny będą musiały wykonać po przylocie na lotnisko Ercan, a także podpisać zobowiązanie, że poddadzą się karze w przypadku złamania przepisów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Co dalej z obostrzeniami? Decyzja do poniedziałku

Do poniedziałku rząd zdecyduje, czy przedłużyć lockdown – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jeszcze ...

Warszawa z nową apką na stulecie niepodległości

Ważne punkty na mapie miasta, informacje, łamigłówki i gry związane z niepodległością znajdą się ...

Niemieccy agenci liczą na last minute

Sprzedaż u niemieckich agentów jest w tym roku słabsza niż w zeszłym – donosi ...

Wielka Brytania tnie VAT, żeby pomóc turystyce

Z 20 do 5 procent spadnie stawka VAT-u na usługi hotelowe, gastronomiczne i atrakcje ...

British Airways poleci z Gdańska na Heathrow

Brytyjski przewoźnik wraca do Gdańska po 20 latach. Kiedyś latał do Londynu-Gatwick, teraz pierwszy ...

Kurort w opałach. „Zaczęły się zwolnienia z pracy”

Analizy wskazują, że w naszym regionie lokalny kapitał nie jest zbyt silny. Jeśli nie ...