Cypr: Polska przechodzi do kategorii pomarańczowej, wystarczy jeden test

Fot. Adobe Stock

We czwartek, 3 czerwca, Cypr przeniesie Polskę z czerwonej kategorii krajów do pomarańczowej. Oznacza to, że niezaszczepieni Polacy będą musieli zrobić tylko jeden test przed wjazdem na wyspę, a nie, jak dotychczas, dwa.

Pojutrze, 3 czerwca, Polska zostanie przeniesiona z czerwonej do pomarańczowej kategorii państw – informuje w komunikacie Cyprus Tourism Poland.

Przypomnijmy, że od 1 marca na Cyprze obowiązuje system epidemicznej kategoryzacji państw przy użyciu kolorów, zgodny ze standardami Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), który dzieli kraje na cztery kategorie oznaczone kolorami zielonym, pomarańczowym, czerwonym i szarym.

Jedynie obywatele krajów zielonych nie muszą przy wjeździe okazywać negatywnego wyniku testu PCR ani poddawać się kwarantannie. Pomarańczowi, a więc od 3 czerwca także Polacy, muszą zrobić test PCR raz (przed wylotem), a czerwoni dwa razy (przed wylotem i po przyjeździe).

Zaszczepieni i dzieci przed ukończeniem 12 roku życia, niezależnie od koloru kategorii, do której należy ich kraj wylotu, są zwolnieni z testów. Co więcej, nie idą na kwarantannę, nawet jeśli okaże się, że mieli bliski kontakt z osobą zakażoną covidem-19. Cypr uznaje za uprawniające do odbycia podróży szczepionki Janssen / Johnson & Johnson, Vaxzervia (AstraZeneca), Comirnaty (Pfizer / BioNTech), COVID-19 Vaccine Moderna, Gam-COVID-Vac / Sputnik V i Sinopharm BBIBP-CorV. Ułatwienie to obowiązuje od dnia podania wszystkich wymaganych dawek, z wyjątkiem jednodawkowej szczepionki Janssen, po której przyjęciu trzeba odczekać dwa tygodnie.

CZYTAJ TEŻ: Cypr zwalnia zaszczepionych z testów PCR

Pełną listę krajów zaklasyfikowanych do poszczególnych kategorii, na bieżąco aktualizowaną, publikuje strona www.cyprusflightpass.gov.cy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nieoficjalnie – dwa nowe województwa zostaną zamknięte w weekend?

Od najbliższego weekendu województwa pomorskie i lubuskie mogą zostać objęte ścisłą kwarantanną – podaje ...

Costa Cruises nie wypłynie z portów do 30 maja

W związku z szerzącą się pandemią włoski armator przedłużył zawieszenie rejsów o kolejny miesiąc, ...

Bartosz Czajka na czele Small Planet

Bartosz Czajka, który od czerwca pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego czarterowego przewoźnika Small Planet, ...

Wielka Brytania znosi kwarantannę. Ale nie dla wszystkich

Od 6 lipca Wielka Brytania rezygnuje z dwutygodniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających do tego ...

POT zaprasza na wakacje z bonem turystycznym

Polska Organizacja Turystyczna przypomina, że od tego roku bonem turystycznym można płacić nie tylko ...

Grecos odnowił gwarancję

Biuro podróży Grecos uzyskało gwarancję ubezpieczeniową opiewającą na 70 milionów złotych Gwarancji udzieliło Towarzystwo ...