Kuba czeka na 5 milionów turystów

Bloomberg

Do początku kwietnia Kubę odwiedziło nieco ponad 1,6 miliona gości. Minister turystyki kraju liczy, że w tym roku przyjedzie ich 5 milionów

Wynik pierwszego kwartału oznacza wzrost o 5 procent w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Wśród gości znalazły się 243 tysiące pasażerów statków wycieczkowych – ten wskaźnik zwiększył się o 36 procent. 42,2 procent wszystkich odwiedzających to turyści, którzy kiedyś byli już na Kubie. Takie statystyki przedstawił w czasie wystąpienia w Parlamencie minister turystyki Manuel Marrero – informuje portal Hosteltur.

Polityk potwierdza, że jego celem jest pozyskanie do końca 2019 roku 5 milionów klientów, czyli 7 procent więcej niż rok wcześniej, kiedy na wyspę przyjechało ponad 4,7 miliona gości zagranicznych, co było rekordem. Nie udało się wtedy jednak dojść do założonych 5 milionów osób.

By wesprzeć turystykę, władze zgodziły się na budowę nowych hoteli i wpisały do strategii podniesienie jakości usług turystycznych. Kraj dysponuje dziś 70 tysiącami pokojów, z czego 63 procent stanowią obiekty 4- i 5-gwiazdkowe. Do 2030 roku liczba ta ma być powiększona do 103 tysięcy, nowe hotele pojawią się w głównych miastach kraju. Na znaczeniu zyskuje też wynajem domów wakacyjnych. W sumie obiekty te oferują 26,6 tysiąca łóżek.

Co równie ważne, z myślą o wycieczkowcach prowadzone są prace remontowe portów w Hawanie, Cienfuegos i Santiago de Cuba.

Nadal najwięcej turystów przyjeżdża z Kanady. Liczba gości z Europy spadła w ostatnim czasie z powodu niewystarczającej liczby połączeń lotniczych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko Chopina ma 12 nowych kierunków na lato

W niedzielę na warszawskim lotnisku wchodzi w życie nowy rozkład lotów. Jest w nim ...

Turystyczna branża europejska: Czas odmrażać granice

Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Europejskiej apelujemy o cofanie ograniczeń w podróżowaniu po kontynencie i ...

Więcej turystów w hotelach i pensjonatach

O 7 procent wzrosła liczba osób korzystających z noclegów w Polsce w pierwszym kwartale ...

Betlej: Koronawirus zgodny z chińską normą

Czterodniowe opóźnienie szczytu zgonów we Włoszech wobec chińskiej „normy” to niedużo. Dopiero kilkunastodniowe przesunięcie ...

Radisson Hotel & Suites otworzył podwoje w Gdańsku

Nowo otwarty w zabytkowej części miasta Radisson Hotel & Suites, Gdańsk jest pierwszym hotelem ...

W turystyce można zarobić miliony

5,6 miliona dolarów zarobił w zeszłym roku prezes Amadeusa. Niewiele, bo 300 tysięcy, mniej ...