Kuba czeka na 5 milionów turystów

Bloomberg

Do początku kwietnia Kubę odwiedziło nieco ponad 1,6 miliona gości. Minister turystyki kraju liczy, że w tym roku przyjedzie ich 5 milionów

Wynik pierwszego kwartału oznacza wzrost o 5 procent w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Wśród gości znalazły się 243 tysiące pasażerów statków wycieczkowych – ten wskaźnik zwiększył się o 36 procent. 42,2 procent wszystkich odwiedzających to turyści, którzy kiedyś byli już na Kubie. Takie statystyki przedstawił w czasie wystąpienia w Parlamencie minister turystyki Manuel Marrero – informuje portal Hosteltur.

Polityk potwierdza, że jego celem jest pozyskanie do końca 2019 roku 5 milionów klientów, czyli 7 procent więcej niż rok wcześniej, kiedy na wyspę przyjechało ponad 4,7 miliona gości zagranicznych, co było rekordem. Nie udało się wtedy jednak dojść do założonych 5 milionów osób.

By wesprzeć turystykę, władze zgodziły się na budowę nowych hoteli i wpisały do strategii podniesienie jakości usług turystycznych. Kraj dysponuje dziś 70 tysiącami pokojów, z czego 63 procent stanowią obiekty 4- i 5-gwiazdkowe. Do 2030 roku liczba ta ma być powiększona do 103 tysięcy, nowe hotele pojawią się w głównych miastach kraju. Na znaczeniu zyskuje też wynajem domów wakacyjnych. W sumie obiekty te oferują 26,6 tysiąca łóżek.

Co równie ważne, z myślą o wycieczkowcach prowadzone są prace remontowe portów w Hawanie, Cienfuegos i Santiago de Cuba.

Nadal najwięcej turystów przyjeżdża z Kanady. Liczba gości z Europy spadła w ostatnim czasie z powodu niewystarczającej liczby połączeń lotniczych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Największy touroperator na świecie o krok od bankructwa

Jeśli Thomas Cook nie dogada się z wierzycielami w sprawie brakujących mu do płynności ...

587 odwołanych lotów SAS

Skandynawskie linie lotnicze SAS odwołały 587 zaplanowanych na niedzielę lotów. Powodem jest strajk pilotów ...

Minister turystyki Grecji: W lipcu ugościmy turystów

Grecja otworzy się dla turystów w lipcu, ale hotelarze i tak się boją pustych ...

W TUI można już zarezerwować konkretny pokój

Koncern TUI, podobnie jak wcześniej Thomas Cook, umożliwia klientom odpłatne rezerwowanie konkretnego pokoju w ...

Jak lecieć, to do Londynu

Co dziesiąty bilet kupiony w zeszłym miesiącu był na lot do Londynu, ale urosła ...

Ratingi 2017: Ile można zarobić na turyście

Itaka, Rainbow i Grecos Holiday to biura podróży, które mają niskie ceny, a mimo ...