Na Malediwy tylko z negatywnym testem PCR

Od 10 września wszyscy podróżni wjeżdżający na Malediwy muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa – informuje tamtejsze Ministerstwo Turystyki.

Publikacja: 03.09.2020 08:39

Na Malediwy tylko z negatywnym testem PCR

Foto: Fot. Pixabay

Wszyscy podróżni przyjeżdżający na Malediwy, w tym turyści, od 10 września, by przekroczyć granicę kraju, muszą okazać negatywny test na koronawirusa. Najwcześniej można go wykonać na 72 godziny przed podróżą. Taką decyzję podjęła tamtejsza Agencja Ochrony Zdrowia. Dokument musi być przetłumaczony na angielski.

31 sierpnia resort turystyki w porozumieniu z Agencją Ochrony Zdrowia zezwoliły na pobyty łączone, czyli w więcej niż jednym ośrodku. Ma to zachęcić turystów do przyjazdu. Pobyty łączone są możliwe tylko w tych obiektach, które spełniają wymagania przedstawione w ramach tego programu. By uzyskać zgodę na ich realizację, trzeba wysłać prośbę do Ministerstwa Turystyki na dwa dni przed datą wyjazdu.

CZYTAJ TEŻ: Emirates wznawiają połączenia na Seszele

Ministerstwo publikuje na swojej stronie internetowej listę obiektów, które uzyskały zgodę na prowadzenie działalności w nowej rzeczywistości. 2 września działało 89 resortów, dwa hotele na niezamieszkałych wyspach, 101 statków i 27 hoteli tranzytowych.

Z danych opublikowanych 2 września przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że do minionej środy w kraju odnotowano 8140 przypadków zakażenia koronawirusem (137 nowych), z czego 2781 aktywnych (172 hospitalizowanych), a 29 osób zmarło. Dane z 2 września pokazują też, że na atolach przebywało 91 osób z pozytywnych wynikiem testu na covid-19, przy czym siedem z nich to obcokrajowcy.

Malediwy otworzyły swoje granice 15 lipca.

Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zanim Wyjedziesz
Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec
Zanim Wyjedziesz
Małopolska gościnna i smakowita
Zanim Wyjedziesz
Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Zanim Wyjedziesz
Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro