Jak wynika z dokumentu do którego dotarła Turystyka.rp.pl, nowe warunki zakładają, że z testu PCR będą zwolnieni goście przyjeżdżający „bezpośrednio lub pośrednio” z krajów nie dotkniętych nowymi, groźnymi odmianami koronawirusa i posiadający świadectwo szczepienia, wskazujące na pełne szczepienie ukończone co najmniej 14 dni wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: Ministerstwo Zdrowia: Kwarantanna dla podróżnych spoza Schengen

Zaświadczenie o szczepieniu musi być potwierdzone przez właściwe władze medyczne danego kraju, musi zawierać kod QR, a w dokumencie nie może być „pominięć, poprawek lub uzupełnień”.

Certyfikaty będą akceptowane po zweryfikowaniu ich przez uprawnione do tego władze egipskie – zastrzega komunikat.

Akceptowane będą szczepienia takich firm, jak Pfizer, AstraZeneca, Moderne’a, Sinofarm, Sinovac, Sputnik (po dwóch dawkach) i Johnson & Johnson (po jednej dawce).

Według naszych informacji nowe warunki mają wejść w życie już od jutra.

Podróżni przyjeżdżający bez karty szczepień będą musieli przestrzegać wcześniejszych przepisów. Zgodnie z nimi wszyscy podróżni jadący do Egiptu zobowiązani są przedstawić zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z negatywnym wynikiem. Kto wcześniej nie zapewnił sobie takiego testu może go zrobić na lotnisku po przylocie do Egiptu. Koszt badania to 30 dolarów. Testu nie muszą mieć dzieci w wieku do 6 lat.