Rząd w Pradze zniósł obowiązek przedstawiania certyfikatów potwierdzających szczepienie lub przechorowanie covidu-19 podczas kwaterowania się w hotelu lub korzystania z lokali gastronomicznych - podaje agencja informacyjna Reutera. Dla przedsiębiorców do spora ulga, choć w pubach i restauracjach już wcześniej wielu nie z nich nie pilnowało, żeby klienci przestrzegali tej zasady.

Czytaj więcej

We Włoszech nie trzeba już nosić maseczek. Tysiące ludzi w Wenecji na karnawale

Premier Petr Fiala zapowiedział też, że od marca należy się spodziewać dalszego luzowania obostrzeń. Na razie w przestrzeniach zamkniętych i w środkach transportu publicznego w dalszym ciągu trzeba nosić maseczki, obowiązują też limity gości na wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Obowiązkowe testy prowadzone regularnie w szkołach i miejscach pracy mają zostać zniesione 18 lutego.

W dalszym ciągu władze utrzymały zasady wjazdu. Osoby od 13 roku życia mogą podróżować do Czech pod warunkiem, że zostały w pełni zaszczepione na koronawirusa i mają negatywny wynik testu PCR wykonanego nie później niż 72 godziny przed podróżą. Z obowiązku tego zwolnieni są ci, którzy przyjęli dawkę przypominającą szczepionki.