Dzieła Friedricha uznawane są za ikony epoki. Wiele krajobrazów przedstawionych na obrazach pozostaje w nienaruszonym stanie i można je podziwiać w niemieckich muzeach, podążając turystycznym Szlakiem Malarzy.
Wielka kultura, wielcy artyści
„Wielkie nazwiska poetów jak Goethe, Schiller i Mann, filozofów jak Hegel i Kant, kompozytorów jak Bach, Beethoven i Schumann oraz malarzy, jak Dix i Beckmann, ugruntowały pozycję Niemiec jako celu podróży kulturalnych numer 1 Europejczyków. Do dyspozycji turystów jest 80 oper, ponad 7200 muzeów i sal wystawowych, w których rocznie odbywa się ponad 8000 wystaw” - informuje DZT.
Czytaj więcej
Luwr, Muzeum Brytyjskie (The British Museum) i Muzeum Orsay (Musée d'Orsay) - to trzy najczęściej wyszukiwane w internecie w 2023 roku muzea według Google'a. Internetowy gigant jak co roku pokazał, co w ostatnich dwunastu miesiącach najbardziej interesowało internautów.
Z okazji 250. rocznicy jego urodzin rok 2024 będzie obfitował w liczne wydarzenia kulturalne i wystawy poświęcone Friedrichowi i epoce, w której żył. Niemiecka Centrala Turystyki stworzyła podstronę, na której można znaleźć szczegóły tych imprez. Najważniejsze odbędą się w Greifswaldzie, miejscu urodzin malarza, Dreźnie, Hamburgu i na Rugii.
Przez kulturę do emocji turytów z Polski
W Polsce DZT w ramach kampanii planuje dotrzeć do odbiorców wykorzystując internet i reklamy w miastach – od mniejszych citylightów i wiat przystankowych do klasycznych billboardów. Natomiast temat samego Friedriecha pojawi się w formie artykułów i podkastu, głównie na portalach i blogach o sztuce i malarstwie.