FlixMobility zachęca do dzielenia samochodów

Spółka FlixMobility, operator połączeń autobusowych i kolejowych, uruchamia usługę carpoolingu, który polega kojarzeniu kierowców i pasażerów podróżujących tą samą trasą. Na początek będzie ona dostępna we Francji.

Publikacja: 17.12.2019 11:52

FlixMobility zachęca do dzielenia samochodów

Foto: Fot. materiały prasowe

Kierowca i pasażerowie rozliczać się będą między sobą, a FlixMobility nie będzie pobierał od nich prowizji – zawiadamia spółka w komunikacie. Zapewnia też, że rejestracja na platformie jest bardzo prosta – wystarczą trzy kliknięcia, aby rozpocząć wyszukiwanie przejazdu.

CZYTAJ TEŻ: FlixBus przejął Eurolines i isilines

FlixCar – bo tak nazywa się nowy produkt – ma być przede wszystkim uzupełnieniem autobusowej siatki połączeń FlixBus obejmującej obecnie 2,5 tysiąca miejsc w 30 krajach.

– Dzięki nowej usłudze nasi pasażerowie będą mogli łączyć przejazdy autobusem z usługą carpoolingu, przydatną zwłaszcza w miejscowościach, do których trudno dotrzeć innymi środkami komunikacji publicznej – mówi dyrektor zarządzający FlixMobility w Polsce i na Ukrainie Michał Leman, cytowany w komunikacie.

– Autobusy dalekobieżne i pojazdy dzielone należą do najbardziej przyjaznych środowisku środków transportu. Ich ślad węglowy jest około trzy razy mniejszy niż ten zostawiany przez prywatne samochody, którymi podróżuje średnio 1,5 osoby – dodaje.

Autobusy
Flix: Za nami najlepsze wyniki w historii. Niedługo autobusy na gaz
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Autobusy
FlixBus połączy Kraków z Oslo. W cenie biletu rejs promem
Autobusy
Z FlixBusem do Finlandii - pierwsze połączenie autokarowe
Autobusy
FlixBus: Pięć nowych krajów i 80 nowych miast w rozkładzie na wiosnę i lato
Autobusy
Flix: Za nami najlepszy rok w historii firmy. Ten będzie jeszcze lepszy