Cook dokłada leżaków do wynajęcia

Filip Frydrykiewicz

Z 30 do 50 rośnie liczba hoteli, w których klienci Thomasa Cooka mogą zarezerwować leżak. W pierwszym okresie, pilotażowym, klienci wykupili 50 procent tej oferty

„Wybierz swój ulubiony leżak” to produkt, który Thomas Cook wprowadził do sprzedaży w styczniu tego roku. Za możliwość zamówienia konkretnego łóżka na basenie klienci płacą 25 euro. Oferta dostępna jest w krajach Europy Zachodniej, ale ma wejść do programu także w Neckermann Podróże. Na razie klienci mogą korzystać z innego udogodnienia, a mianowicie możliwości wybrania konkretnego pokoju w hotelu. Za taką opcję trzeba zapłacić 30 euro od pokoju.

Prezes Peter Fankhauser podkreśla, że oferta bardzo dobrze się przyjęła. – Widzimy zainteresowanie naszych klientów – mówi.

Portal Travel Weekly dodaje, że już 50 procent dostępnych łóżek basenowych zostało zarezerwowanych przez turystów. Ponieważ projekt dobrze się przyjął, Cook poszerza ofertę na bieżący sezon z 30 do 50 hoteli.

Fankhauser wyjaśnia, że choć pomysł spodobał się klientom, a oni sami są gotowi zapłacić dodatkowe pieniądze za taką usługę, firma nie jest w stanie wprowadzić go do całej oferty. – Wszystko zależy od sytuacji i położenia hotelu. To jest projekt, który powoli wdrażamy w naszych własnych obiektach – tłumaczy.

Zdaniem prezesa, trzeba też udostępnić część leżaków gościom, którzy nie zdecydowali się skorzystać z propozycji. Fankhauser informuje również, że z oferty „Wybierz swój pokój” skorzystało już 13,5 tysiąca klientów.

Mogą Ci się również spodobać

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz

Rzecznik MŚP do samorządów: Zwolnijcie firmy z czynszu

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz prosi samorządy o zwolnienie przedsiębiorców z czynszu. ...

IATA krytykuje zakaz wnoszenia do samolotów laptopów

Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) skrytykowało wydany przez administrację Donalda Trumpa zakaz wnoszenia urządzeń ...

Katowice: 46 tras w zimowym rozkładzie lotów

W sezonie zimowym samoloty rejsowe i czarterowe latać będą z lotniska w Pyrzowicach na ...

Portugalia nową gwiazdą niemieckiej turystyki

O 11 procent zwiększyła się w 2016 roku liczba Niemców podróżujących do Portugalii – ...

Statua Wolności ma nowe muzeum

W Nowym Jorku, na wyspie Liberty, na której stoi słynna Statua Wolności, otwarto wczoraj ...

Wizz Air: Najlepsi pracownicy jak ambasadorowie

Wizz Air uruchamia czwartą edycję programu Wizz Ambassador. Internauci mogą głosować na wybranych członków ...