W Niemczech wakacje już prawie sprzedane

Materiały promocyjne

Sprzedaż oferty letniej na koniec czerwca była u niemieckich agentów i touroperatorów o 13 procent większa niż rok temu, wynika z analizy instytutu GfK

Mimo mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji, które zazwyczaj hamują popyt i dużej dostępności oferty last minute, sugerującej, że spora część programu nie została jeszcze sprzedana, obroty niemieckiej branży wzrosły o 13 procent rok do roku. O tyle większy był całkowity obrót pochodzący ze sprzedaży oferty na sezon Lato 2018 liczony na koniec czerwca tego roku w porównaniu z wynikiem na koniec czerwca 2017 roku. W samym czerwcu przychody zwiększyły się o 7 procent, z czego rezerwacje z oferty Lato 2018 były o 4 procent wyższe niż rok temu, te przypadające na sprzedaż wyjazdów z katalogów Zima 2018/19 wzrosły o 13 procent.

W tym roku najwięcej osób wyjedzie na wakacje w lipcu – obroty z wycieczek realizowanych w tym miesiącu stanowią 21,4 procent skumulowanej sprzedaży Lata 2018.

GfK informuje, że większość oferty letniej jest w tym momencie już zarezerwowana – obecnie łączna sprzedaż stacjonarnych i internetowych biur agencyjnych oraz touroperatorów odpowiada już 91 procentom całkowitego obrotu sezonu Lato 2017. Ze szczegółowej analizy wynika też, że w biurach stacjonarnych dużo klientów rezerwuje wyjazdy na Zimę 2018/19 i Lato 2019 – udział sprzedaży tej oferty w całkowitym obrocie czerwca wyniósł 34,2 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Odgrzewasz jedzenie? Powiedz o tym klientom

Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że oszustwem jest nieinformowanie klientów restauracji, że dania przygotowywane są ...

Turcja inwestuje w Wyspę Demokracji i Wolności

Turecka wyspa Yassiada (lub Yassi Ada) znajdująca się u wybrzeży Stambułu, na Morzu Marmara, ...

Powiedz smartfonowi, jakiego lotu szukasz

KLM wprowadza nową usługę dostępną przez Google Assistant – głosowe wyszukiwanie lotów Klienci linii, ...

Ryanair poleci z Wrocławia do Alicante również zimą

Irlandzki przewoźnik poinformował dzisiaj, że letnie połączenie z Wrocławia do Alicante w Hiszpanii wejdzie ...

Egipcjanie odkryli nieznaną piramidę

Szczątki nieznanej dotąd piramidy odkryli archeolodzy w Egipcie. O znalezisku poinformowało miejscowe Ministerstwo ds. ...

Irlandia przyspiesza bicie serca

Najnowszy spot reklamowy Irlandii powstał w oparciu o liczbę uderzeń serca na minutę u ...