W Niemczech wakacje już prawie sprzedane

Materiały promocyjne

Sprzedaż oferty letniej na koniec czerwca była u niemieckich agentów i touroperatorów o 13 procent większa niż rok temu, wynika z analizy instytutu GfK

Mimo mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji, które zazwyczaj hamują popyt i dużej dostępności oferty last minute, sugerującej, że spora część programu nie została jeszcze sprzedana, obroty niemieckiej branży wzrosły o 13 procent rok do roku. O tyle większy był całkowity obrót pochodzący ze sprzedaży oferty na sezon Lato 2018 liczony na koniec czerwca tego roku w porównaniu z wynikiem na koniec czerwca 2017 roku. W samym czerwcu przychody zwiększyły się o 7 procent, z czego rezerwacje z oferty Lato 2018 były o 4 procent wyższe niż rok temu, te przypadające na sprzedaż wyjazdów z katalogów Zima 2018/19 wzrosły o 13 procent.

W tym roku najwięcej osób wyjedzie na wakacje w lipcu – obroty z wycieczek realizowanych w tym miesiącu stanowią 21,4 procent skumulowanej sprzedaży Lata 2018.

GfK informuje, że większość oferty letniej jest w tym momencie już zarezerwowana – obecnie łączna sprzedaż stacjonarnych i internetowych biur agencyjnych oraz touroperatorów odpowiada już 91 procentom całkowitego obrotu sezonu Lato 2017. Ze szczegółowej analizy wynika też, że w biurach stacjonarnych dużo klientów rezerwuje wyjazdy na Zimę 2018/19 i Lato 2019 – udział sprzedaży tej oferty w całkowitym obrocie czerwca wyniósł 34,2 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

SAS otwiera dwa nowe połączenia z Polską

Wraz z wprowadzeniem nowego letniego rozkładu oferta SAS rozszerza się o dwie nowe, całoroczne ...

Najlepsi agenci w nagrodę wyjadą do Tunezji

Sun & Fun ujawnia szczegóły planów na rok 2020

Co piąty polski turysta jadący z biurem podróży do Tunezji w tym roku był ...

Milion zwiedzających podziemną Wieliczkę

Milion turystów odwiedziło wielicką zabytkową kopalnię od początku tego roku. To o 10 procent ...

Rosja: Amerykanie mogą u nas jeszcze polatać

Rosja zgodziła się na sześciomiesięczne przedłużenie pozwolenia na przeloty samolotów amerykańskich linii lotniczych przez ...

W Rainbow 35 procent więcej lata

Biuro podróży Rainbow podało, że od rozpoczęcia sprzedaży ofert na lato tego roku do ...

Niemieccy turyści na ITB: W Polsce byliśmy, Polskę lubimy

Na rodzinne wakacje nad morze, na zabiegi zdrowotne do uzdrowiska, na aktywny wypoczynek w ...