Hartmann: agenci muszą być odważniejsi

Bloomberg

Agenci muszą oferować więcej, a za swoją pracę pobierać dodatkowe wynagrodzenie – twierdzi prezes DER Touristik Group w rozmowie z magazynem „Reise vor 9” Sören Hartmann

Do DER Touristik Group należy 40 spółek w różnych krajach, w tym Exim Holding, którego częścią jest polskie biuro podróży Exim Tours. Łącznie firma zatrudnia 10 tysięcy ludzi. W rozmowie z magazynem „Reise vor 9” Sören Hartmann mówi o przyszłości dystrybucji wycieczek.

Zdaniem Hartmanna model przedstawicielstwa handlowego, który dominuje nadal na rynku turystycznym w Niemczech, Austrii i w innych krajach Europy Zachodniej jest przeżytkiem. Agenci stacjonarni mają dziś ten sam asortyment co portale, a przecież powinni wyróżniać się na tle konkurencji i oferować coś więcej. Wówczas będą mogli też dodatkowo zarabiać.

Na przykład w Szwajcarii niektóre biura udzielają tylko pierwszej porady za darmo, za kolejne pobierają opłaty. Co ciekawe, nie zawsze jest ona wliczana w cenę zakupionej wycieczki. W biurach należących do DER Touristik we Francji, na Wyspach Brytyjskich i w Szwajcarii klienci umawiają się na spotkanie, na którym nierzadko są już przedstawiane pierwsze propozycje wyjazdów. Hartmann twierdzi też, że w tych krajach agenci są inaczej kształceni zawodowo niż w Niemczech i zarabiają więcej.

Hartmann uważa również, że agenci powinni być odważniejsi i umieć wyceniać swoją pracę. Za dobrze wykonane zadanie można żądać odpowiedniej zapłaty, nawet 100 euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska nagrodzona za promocję turystyczną w Rosji

Podczas kończących się dzisiaj międzynarodowych targów turystycznych MITT w Moskwie Polska Organizacja Turystyczna została ...

Wydobyto kolejne ciała spod gruzów Rigopiano

Zwłoki kolejnych trzech osób wydobyli ratownicy spod gruzów hotelu we włoskiej Abruzji, zasypanego przez ...

Turcy szykują podwyżki w hotelach

O 13 procent wzrosła w styczniu w Antalyi liczba turystów zagranicznych, ale by rok ...

Ratingi 2017 – Liderzy zwiększają przewagę

Pięć największych biur podróży – Itaka, Rainbow, TUI, Grecos i Wezyr – zwiększa przewagę ...

TUI zmienia siedzibę, ale zostaje na Mokotowie

W kwietniu 2020 roku TUI Poland przeniesie swoją siedzibę o kilkaset metrów – z ...

Grecja okiem Grecosa

Stoły zastawione przystawkami i pieczonymi rybami, malownicze wybrzeże, życzliwi Grecy – w opowieściach menedżerów ...