Exim Tours: Rośniemy o 60 procent

materiały prasowe

Biuro podróży Exim Tours podniosło swoją gwarancję ubezpieczeniową na kolejny rok o 61 procent. To efekt dużego wzrostu liczby klientów i przychodów w mijającym sezonie i planów kolejnego skoku

Ważność poprzedniej gwarancji Exim Tours skończyła się wczoraj, 30 sierpnia. Nowa opiewa na 25,17 miliona złotych. To o 61 procent więcej niż poprzednie zabezpieczenie, sprzed roku kiedy wynosiło ono 15,6 mln złotych (Exim podnosił gwarancję w trakcie sezonu więc ostatnia jej wartość to 20,4 mln złotych). Gwarancji udzieliła touroperatorowi renomowana firma specjalizująca się w ubezpieczeniach podróżnych Europaische Reiseversicherung (ERV).

Biuro podróży zakładało na ten rok wzrost o 49 procent („Exim: Gonimy wielką piątkę polskiej turystyki”). Na razie jednak rośnie w tempie o wiele większym – o ponad 65 procent, jeśli chodzi o liczbę klientów i 61 procent, jeśli wziąć pod uwagę przychody. – To oczywiście dane z dzisiaj, jeszcze się zmienią – wyjaśnia dyrektor Exim Tours Sławomir Szulc.

I dodaje, że tak duży wzrost wcale go nie cieszy, bo wiąże się z minusową wręcz rentownością. – Toczy się ogromna walka o pozycję na rynku największych touroperatorów – wyjaśnia. – Firmy średniej wielkości, jak Exim cierpią na tym, bo giganci rywalizują obniżając ceny. Nie możemy nie reagować na to, bo nie możemy zostać z niesprzedanymi miejscami, ale jak na koniec roku wyjdziemy z tego bez straty, to będziemy zadowoleni. Sądzę, że niektóre z mniejszych, słabszych ekonomicznie firm mogą tej presji nie wytrzymać – dodaje.

Większa gwarancja przyda się Eximowi w przyszłym roku, bo jak zapowiada Szulc, biuro podróży chce nadal się rozwijać. – Widzimy taką możliwość w wypadku takich kierunków jak Tunezja, Egipt i Turcja. W tych krajach czujemy się najsilniejsi, jeśli chodzi o jakość oferowanych hoteli. Dołożymy też nieco hoteli w Bułgarii, która w tym roku jest u nas trzecim kierunkiem pod względem liczby klientów po Egipcie i Malcie. W tym kontekście nawet zwiększona gwarancja może się okazać za mała, ale wolimy ją podnieść w ciągu roku niż z góry zakładać za duży zapas – wyjaśnia.

Na połowę września Szulc zapowiada uruchomienie przez Exim Tours sprzedaży wyjazdów na sezon Lato 2019.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zaczyna się nowy sezon wycieczek po Wiśle

W sobotę zacznie się sezon Warszawskich Linii Turystycznych, który potrwa do 10 września. Z ...

Agenci dodają otuchy touroperatorom

Doceniamy wasze zaangażowanie w czasach, kiedy nikt nie wie, co przyniesie jutro. Trzymajcie się. ...

Ponad ćwierć miliona pasażerów we Wrocławiu

Wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 17 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Te wyniki notują ...

Piloci Ryanaira: 20 grudnia strajk

Irlandzki związek zawodowy, który zrzesza stacjonujących w Irlandii pilotów Ryanaira, zapowiedział na 20 grudnia ...

Ambasadorowie wracają do Tanzanii i Senegalu

Sejmowa komisja spraw zagranicznych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała kandydatów na ambasadorów w Tanzanii i Senegalu. ...

IATA: Maski – tak, puste fotele – nie

Międzynarodowe stowarzyszenie linii lotniczych opowiedziało się za noszeniem masek i osłon na twarzy przez ...