DER Touristik mnoży Grecję razy dwa

AFP

Dwa razy więcej wyjazdów do Grecji w porównaniu z zeszłym rokiem kupili jak dotąd niemieccy klienci DER Touristik. Dobrą passę kierunek zawdzięcza między innymi utrzymaniu cen z 2016 roku

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz w DER Touristik klienci najczęściej kupują wypoczynek na zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. – W regionach, w których goście czują się bezpiecznie, już w zeszłym sezonie brakowało miejsc. W konsekwencji kierunki te są obecnie jeszcze wcześniej rezerwowane – mówi Rene Herzog, prezes DER Touristik, cytowany przez portal Touristik Aktuell. Najmocniej widać to w Grecji, w której liczba rezerwacji zwiększyła się (porównując rok do roku) dwa razy. W przeciwieństwie do innych krajów Południowej Europy jej ceny są bowiem takie same jak rok wcześniej. – Grecja wygrywa wśród najpopularniejszych kierunków najlepszym stosunkiem jakości do ceny – podkreśla Herzog.

Najwięcej za swoje pieniądze klienci dostają jednak w Egipcie i w Turcji. Ten pierwszy kraj już wraca do łask niemieckich turystów. W przypadku Turcji i Tunezji Herzog oczekuje zaś pojawienia się jeszcze korzystniejszych cen. – Zakładamy, że zainteresowanie Turcją będzie zwiększać się w ciągu roku wraz ze spadkiem dostępności miejsc w innych regionach i wraz z malejącymi cenami – uważa prezes DER Touristik.

Do innych najpopularniejszych kierunków w DER Touristik należą Baleary, Wyspy Kanaryjskie, Portugalia i Włochy, które weszły nawet do pierwszej piątki najważniejszych regionów wakacyjnych. Zainteresowaniem cieszą się też dalekie kraje, zwłaszcza te, w których nie było drastycznych podwyżek. Klienci najchętniej kupują więc wyjazdy do Tajlandii, na Sri Lankę, do Dominikany, RPA i Ameryki Północnej, popularnością cieszą się też rejsy wycieczkowe.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecja gotowa na promocję lata

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna rusza z promocją sezonu letniego już w styczniu – pierwszy ...

W biurach podróży kończą się oferty, ale nie kolejki

Niskie ceny wycieczek spowodowały, że pierwszy tydzień września stał w biurach podróży pod znakiem ...

Dwie nowe trasy Wizz Aira z Katowic

Węgierski przewoźnik uruchamia dwa nowe połączenia z Katowic – do Santander w Hiszpanii i ...

Hiszpania mówi „nie” wycieczkowcom

Hiszpania otworzyła już granice, ale nie dla rejsów wycieczkowych. Na razie nie wiadomo, jak ...

Właściciel GTI aresztowany

Talha Görgülü, prezes Grupy Kayi, do której należały biuro podróży GTI i linie lotnicze ...

Zielone światło dla podróżnych – na razie Europa, wkrótce świat

Komisja Europejska przedstawiła 13 maja 2020 r. pakiet wytycznych i zaleceń w sprawie stopniowego ...