DER Touristik mnoży Grecję razy dwa

AFP

Dwa razy więcej wyjazdów do Grecji w porównaniu z zeszłym rokiem kupili jak dotąd niemieccy klienci DER Touristik. Dobrą passę kierunek zawdzięcza między innymi utrzymaniu cen z 2016 roku

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz w DER Touristik klienci najczęściej kupują wypoczynek na zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. – W regionach, w których goście czują się bezpiecznie, już w zeszłym sezonie brakowało miejsc. W konsekwencji kierunki te są obecnie jeszcze wcześniej rezerwowane – mówi Rene Herzog, prezes DER Touristik, cytowany przez portal Touristik Aktuell. Najmocniej widać to w Grecji, w której liczba rezerwacji zwiększyła się (porównując rok do roku) dwa razy. W przeciwieństwie do innych krajów Południowej Europy jej ceny są bowiem takie same jak rok wcześniej. – Grecja wygrywa wśród najpopularniejszych kierunków najlepszym stosunkiem jakości do ceny – podkreśla Herzog.

Najwięcej za swoje pieniądze klienci dostają jednak w Egipcie i w Turcji. Ten pierwszy kraj już wraca do łask niemieckich turystów. W przypadku Turcji i Tunezji Herzog oczekuje zaś pojawienia się jeszcze korzystniejszych cen. – Zakładamy, że zainteresowanie Turcją będzie zwiększać się w ciągu roku wraz ze spadkiem dostępności miejsc w innych regionach i wraz z malejącymi cenami – uważa prezes DER Touristik.

Do innych najpopularniejszych kierunków w DER Touristik należą Baleary, Wyspy Kanaryjskie, Portugalia i Włochy, które weszły nawet do pierwszej piątki najważniejszych regionów wakacyjnych. Zainteresowaniem cieszą się też dalekie kraje, zwłaszcza te, w których nie było drastycznych podwyżek. Klienci najchętniej kupują więc wyjazdy do Tajlandii, na Sri Lankę, do Dominikany, RPA i Ameryki Północnej, popularnością cieszą się też rejsy wycieczkowe.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci tracą na last minute

Zarobki z last minute w Niemczech uciekają agentom stacjonarnym i przechodzą do internetu. Jeśli ...

Lotnisko Katowice zwiększyło prognozę na ten rok

O około 100 tysięcy, do liczby 3,8 miliona obsłużonych pasażerów, katowickie lotnisko zwiększyło swoją ...

Strajk w Berlinie: 580 odwołanych lotów

Personel naziemny na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld kontynuuje rozpoczętą dzień wcześniej akcję strajkową ...

Ryanair poleci z czterech polskich miast do Aten

Ryanair ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z Polski do Aten. Od maja 2018 roku ...

Boeing rekordowo szybko przeleciał nad Atlantykiem. Pomógł sztorm

Boeing 747 linii lotniczych British Airways ustanowił rekord czasu na trasie z Nowego Jorku ...

Biuro podróży z (prawie) własnym lotniskiem w Egipcie

Duzi touroperatorzy inwestują we własne linie lotnicze, hotele lub statki wycieczkowe. A niemieckie biuro ...