Egipt wraca do gry

AFP

14 dodatkowych rejsów do Egiptu włącza na Wielkanoc do programu niemiecki touroperator FTI. Ale nie tylko on jeden chce tej wiosny wrócić na egipskie plaże

Duże zainteresowanie Egiptem w czasie ferii wielkanocnych spowodowało, że niemiecki touroperator FTI dokłada do oferty 14 przelotów. Samoloty będą kursować do Hurghady i Marsa Alam ze Stuttgartu, Monachium, Hamburga, Norymbergi, Düsseldorfu, Padeborn i Amsterdamu. Klienci polecą na pokładach Fly Egypt, Germanii i Small Planet. Jak podkreśla organizator, terminy dodatkowych przelotów zostały tak zaplanowane, by pasowały do ferii szkolnych w Hamburgu, Nadrenii-Westfalii, Bawarii i Badenii-Wirtembergii.

Dodatkowe loty do Hurghady dokupił też specjalista od wakacji w Egipcie ETI. Od 7 do 23 kwietnia do rozkładu wchodzą realizowane liniami Air Cairo nowe połączenia z Berlina-Schönfeld, Düsseldorfu, Lipska, Frankfurtu i portu lotniczego Bonn Kolonia. Rejsy z Lipska utrzymają się w siatce połączeń do października.

Także Schauinsland zastępuje wyjazdy do Turcji wakacjami w Egipcie. W sezonie letnim nowością będą u niego loty do Hurghady z Kassel. – Rozmowy z agentami z tego regionu pokazały, że istnieje duże zainteresowanie urlopem w Egipcie. Przemawia to za wprowadzeniem lotów z Kassel – informuje Detlef Schroer, kierownik sprzedaży w Schauinslad Reisen.

Tak samo jak zimą do Hurghady latać będzie również TUIfly. Klienci mogą już rezerwować bilety nad Morze Czerwone z Düsseldorfu, Hanoweru, Monachium i Stuttgartu. Rejsy z każdego z tych miast będą realizowane boeingiem 737-800 raz w tygodniu. Ceny przelotu w jedną stronę zaczynają się od 149 euro ze wszystkimi podatkami i opłatami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Branża turystyczna – przyszłość dobrze się zapowiada

74 procent przedstawicieli branży turystycznej, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym przez targi turystyczne ...

Można już zjeżdżać z Kasprowego Wierchu

Od soboty czynna jest trasa narciarska z Kasprowego Wierchu przez Dolinę Goryczkową do Kuźnic. ...

Londyn tworzy swój Disneyland. Są pierwsze wizualizacje

Powstał projekt od dawna zapowiadanego ogromnego parku rozrywki, który ma być odpowiedzią na francuski ...

Na polskich lotniskach nawet 39 milionów pasażerów

Polskie porty lotnicze w tym roku obsłużą 39 mln pasażerów – szacuje Urząd Lotnictwa ...

Kenia ma nową strategię dla turystyki

2,5 tysiąca nowych łóżek hotelowych, rozbudowa sieci połączeń, nowoczesny terminal dla statków wycieczkowych i ...

Grecos: Mamy katalog inny niż wszyscy

Hotele uporządkowane nie według kierunków, ale według rodzajów – to charakterystyczna cecha katalogu biura ...