Ryanair Holidays znów wraca do gry

Materiały promocyjne

Ryanair Holidays, touroperator stworzony przez irlandzkiego przewoźnika, zawiesił działalność na prawie cały luty. Teraz firma ponownie ruszyła ze sprzedażą wyjazdów

Powodem przerwy były problemy z hiszpańskim touroperatorem Logitravel, który odpowiadał m.in. za używane przez Ryanair Holidays oprogramowanie. Jak informuje portal Travelmole, Ryanair oskarżył Logitravel o kradzież danych (w tym przypadku screen scraping) i nadużycia przy sprzedaży, po czym zerwał umowę.

Antonia Janer, rzeczniczka hiszpańskiego touroperatora, zaprzecza zarzutom i wyjaśnia, że firma korzysta z GDS-ów, m.in. Amadeusa, i z innych konsolidatorów podróży lotniczych, których oferty również sprzedaje.

– Logitravel, podobnie jak inne internetowe agencje turystyczne, nie może działać bez produktu lotniczego. Ryanair jest liderem na rynku przewozów niskokosztowych, ale istnieją też inne linie lotnicze. Naszym klientom musimy prezentować wszystkie dostępne oferty, aby mogli dokonać świadomej decyzji, kiedy rezerwują wakacje – tłumaczy Janer. Opisuje też, że przez miesiąc po wygaśnięciu umowy jej firma świadczyła swoje usługi na rzecz Ryanair Holidays, by dać przewoźnikowi czas na znalezienie innego dostawcy.

Jak podaje portal Travel One, pod koniec lutego Ryanair Holidays wznowił działalność w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Za produkcję i realizację podróży odpowiedzialna jest nowo utworzona firma World2Meet Holidays z siedzibą w Bazylei. Bank miejsc hotelowych World2Meet, z którego korzysta, jest spółką-córką Grupy Iberostar na Majorce. Zarządzanie ofertą, marketingiem, obsługą i hostingiem strony Ryanair Holidays i centrum obsługi telefonicznej odbywa się na Palmie. Dostawcą rozwiązań technologicznych jest firma HLX, Jej właściciel był założycielem i przez długie lata szefem L’turu, touroperatora należącego do Grupy TUI.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecos: Idziemy po rekord

Biuro podróży Grecos Holiday zamierza w tym roku zabrać na wakacje ponad 200 tysięcy ...

Travelplanet.pl: Przyspieszyła sprzedaż wakacji

Sprzedaż letnich ofert na sierpień rośnie w sieci agencyjnej Travelplanet.pl o 17 procent w ...

Sąd: Źle zorganizowane wakacje godzą w godność turysty

Turyści, którzy nie są zadowoleni z usług biura podróży, mogą dochodzić odszkodowania np. za ...

MSZ: Do Tunezji najlepiej z biurem podróży

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało swoją opinię o zagrożeniach dla turystów wyjeżdżających do Tunezji. Zachęca ...

Focus Hotels wkroczył do Poznania

Swój pierwszy hotel otworzyła w Poznaniu sieć Focus. Trzygwiazdkowy obiekt stanął przy ulicy Serafitek ...

Traveldata: Luty nie przyniósł podwyżek cen wakacji

W latach 2018 i 2019 w pierwszym tygodniu lutego ceny w biurach podróży szły ...