Ecco Holiday diamentem „Forbesa”

Facebook

Touroperator zajął 46. miejsce w wielkopolskim zestawieniu firm o przychodach od 5 do 50 milionów złotych.

Już po raz dziesiąty w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” Bisnode Polska opracował zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Znalazły się w nim przedsiębiorstwa, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość.

Brano pod uwagę firmy, które złożyły do KRS sprawozdanie finansowe za rok obrachunkowy lub opublikowały je w „Monitorze Polskim B”. Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2015 roku. Na tej podstawie powstała baza prawie 3 tysięcy spółek, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym i dodatnią wartością kapitałów własnych.

Na liście firm z Wielkopolski w kategorii przychodów od 5 do 50 milionów złotych znalazło się łącznie 213 spółek z Poznania i okolic. Pozycję 46. w regionie, ze wzrostem zysku w latach 2013-15 sięgającym 40 procent, zajęło biuro podróży Ecco Holiday. Spółka w 2015 roku wykazała przychód 44,79 miliona złotych i odnotowała zysk w wysokości 17,59 miliona złotych.

– Ubiegły rok był dla nas bardzo dobry. Spółka wypracowała zysk niemal 32 mln złotych, co oznacza, że w kolejnej edycji diamentów „Forbesa” Ecco Holiday być może zajmie miejsce na podium w kategorii spółki z przychodami od 50 do 250 milionów złotych – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Karolina Warzybok, członek zarządu Ecco Holiday.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Więcej Bałkanów w wakacyjnej ofercie LOT-u

W czerwcu LOT uruchomi sezonowe połączenia do Tirany w Albanii i Rijeki w Chorwacji. ...

Wow Air – kolejny tani przewoźnik na trasie z USA do Europy

Islandzkie linie lotnicze Wow uruchamiają od tego weekendu supertanie loty z USA do Europy ...

Wizz Air sięgnie głębiej do kieszeni pasażerów?

Chcesz mieć bagaż przy sobie podczas lotu? Zapłać. To nowy pomysł węgierskich tanich linii ...

Air France-KLM: Więcej dalekich lotów na zimę

Uruchomienie sześciu nowych kierunków międzykontynentalnych w sezonie zimowym zapowiada Air France-KLM. A wiosną Air ...

Ustawa o imprezach turystycznych – czy jest na sali kworum?

Brak zainteresowania posłów opóźnia prace nad najważniejszą dla turystyki wyjazdowej ustawą o imprezach turystycznych ...

DER Touristik wchodzi do Rumunii

Należący do Grupy DER Touristik Exim Holding przejął rumuńskie firmy Touring Europabus Romania, Nova ...