Ecco Holiday diamentem „Forbesa”

Facebook

Touroperator zajął 46. miejsce w wielkopolskim zestawieniu firm o przychodach od 5 do 50 milionów złotych.

Już po raz dziesiąty w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” Bisnode Polska opracował zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Znalazły się w nim przedsiębiorstwa, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość.

Brano pod uwagę firmy, które złożyły do KRS sprawozdanie finansowe za rok obrachunkowy lub opublikowały je w „Monitorze Polskim B”. Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2015 roku. Na tej podstawie powstała baza prawie 3 tysięcy spółek, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym i dodatnią wartością kapitałów własnych.

Na liście firm z Wielkopolski w kategorii przychodów od 5 do 50 milionów złotych znalazło się łącznie 213 spółek z Poznania i okolic. Pozycję 46. w regionie, ze wzrostem zysku w latach 2013-15 sięgającym 40 procent, zajęło biuro podróży Ecco Holiday. Spółka w 2015 roku wykazała przychód 44,79 miliona złotych i odnotowała zysk w wysokości 17,59 miliona złotych.

– Ubiegły rok był dla nas bardzo dobry. Spółka wypracowała zysk niemal 32 mln złotych, co oznacza, że w kolejnej edycji diamentów „Forbesa” Ecco Holiday być może zajmie miejsce na podium w kategorii spółki z przychodami od 50 do 250 milionów złotych – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Karolina Warzybok, członek zarządu Ecco Holiday.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Podróżnicy mają coraz większy potencjał reklamowy

Martyna Wojciechowska pozostaje największym autorytetem z dziedziny podróży w polskich mediach. Markę zaczynają jednak ...

Hotelarze: Czeka nas mroźna zima, potrzebujemy pomocy rządu

Bez pomocy rządu niektórzy hotelarze nie przetrwają zimy. Do tego ciągle pokutują nierozwiązane od ...

Airbnb będzie hotelarzem

Internetowy pośrednik w wynajmie mieszkań turystom zainwestuje w sieć hoteli w Indiach Chodzi o ...

Czy linie lotnicze powinny płacić kary za zbyt tanie bilety?

Niemiecka partia CSU chce, aby przewoźnicy lotniczy płacili kary za sprzedaż biletów w zbyt ...

Będą bilety wstępu do Nowej Zelandii

35 dolarów nowozelandzkich (20,5 euro) trzeba będzie zapłacić od października za wjazd do Nowej ...

Nowi dyrektorzy regionalni IGHP

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego ma dwóch nowych dyrektorów regionalnych. Na Dolnym Śląsku Macieja Knyrka, ...