Thomas Cook wyśle Chińczyków do Grecji

AFP

Nawet 1,5 miliona turystów z Chin ma w kolejnych latach przyjechać do Grecji. Obsłuży ich Fosun International za pośrednictwem Thomasa Cooka, w którym ma udziały

Jak informuje portal Greek Travel Pages, Fosun International, chińskie przedsiębiorstwo, które od kilku lat inwestuje w Grupę Thomasa Cooka, chce za pośrednictwem tego koncernu pozyskać jako klientów Chińczyków wyjeżdżających do Grecji. Touroperator przygotuje specjalne pakiety wakacyjne, które pozwolą obsłużyć część z przewidywanego przez ekspertów 1,5 miliona turystów z Państwa Środka.

Za pośrednictwem Club Medu, spółki w całości należącej do tego koncernu, negocjuje też zakup lub budowę greckich hoteli i kurortów. Wiceprezes Fosun Jiannong Qian powiedział w rozmowie z Agencją Bloomberga przeprowadzonej w czasie swojej ostatniej wizyty w Atenach, że z chwilą, kiedy liczba przyjazdów z Chin do Grecji wzrośnie, pojawią się też bezpośrednie połączenia lotnicze z Pekinu i Szanghaju do Aten.

– Grecja jest bardzo bezpiecznym miejscem dla turystów – mówi Qian. Według niego kraj ten jest także atrakcyjny dla inwestorów. Fosun już wyłożył w Grecji ponad 200 milionów euro bezpośrednio przez firmę Folli Follie i pośrednio przez Thomasa Cooka i Club Med.

Przedsiębiorstwo ma też udziały w spółce joint venture z Lamda Development SA, w ramach której prowadzi warte 2 miliardy euro inwestycje w Hellenikonie, rejonie dawnego lotniska Aten. – Stworzymy nowy kierunek, który będzie przyciągał nie tylko europejskich, lecz także chińskich turystów – dodaje wiceprezes. Zapowiada, że pod marką Club Medu Fosun otworzy również w niedalekiej przyszłości nowy kurort w Grecji. Na razie trwają jednak poszukiwania odpowiedniej lokalizacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Komisja Europejska nie może blokować pomocy dla linii lotniczych

LOT nie ze swojej winy, tak jak i inne linie, przeżyje głęboką zapaść. To ...

Robot Travelplanet poradzi „profesjonalnie”, jaką wycieczkę kupić

Wskaż kierunek wyjazdu, jakiej kategorii chcesz hotel, czy ma mieć all inclusive i ile ...

Bidroom wyróżniony przez Tourism Trends Awards

Jury konkursu Tourism Trends Awards 2018 przyznało platformie do rezererwacji hotelii Bidroom.com pierwsze miejsce ...

Wizz Air otwiera bazę we Lwowie

Otwarcie swojej drugiej bazy na Ukrainie Wizz Air zapowiedział na 1 lipca. Umieści w ...

Drożeją karnety narciarskie w Alpach

Nawet 9 procent więcej będą musieli zapłacić tej zimy narciarze w Alpach. O tyle ...

Zbiorowy gwałt na turystce na Majorce

19-latka ze Szkocji została zgwałcona na plaży w miejscowości Magaluf na Majorce. Policja poszukuje ...