Samorząd uczy branżę, czym jest cyfryzacja

Pixabay

Niemiecki Związek Turystyczny powołał komisję do spraw cyfryzacji. Jej zadaniem będzie tłumaczenie przedsiębiorcom zasad rządzących internetem

Niemiecki Związek Turystyczny DRV (Der Deutsche ReiseVerband) chce za pośrednictwem utworzonej właśnie komisji ds. cyfryzacji wspierać branżę w praktycznym wykorzystaniu internetu w biznesie. Zdaniem samorządu nie wszyscy przedsiębiorcy w pełni wykorzystują bowiem możliwości, jakie daje im działalność on-line. Podczas gdy jedni stworzyli w swoich firmach oddzielne komórki zajmujące się promocją i sprzedażą w sieci, inni praktycznie nie korzystają z sieci. Zazwyczaj dlatego, że nie umieją się za to zabrać.

DRV chce przede wszystkim stawiać na wymianę doświadczeń z firmami, które nie działają w branży turystycznej, i korzystać z ich wiedzy. Dlatego też w posiedzeniach komisji regularnie mają zasiadać przedstawiciele Google’a i Amazona.

– Branża turystyczna musi mierzyć się z konkurencją ze strony globalnych graczy internetowych i jednocześnie nadążać za szybko postępującym rozwojem cyfrowym. Dlatego tak ważne jest bycie otwartym na nowe pomysły i postrzeganie digitalizacji jako szansy na szybszą i lepszą obsługę klienta – mówi Dirk Föste, przewodniczący komisji. Jednym z narzędzi komunikacji komisji z członkami DRV jest powstały niedawno blog – „Podróże 4.0”.

Föste tłumaczy, że do zadań nowego ciała będzie należało „odczarowanie” cyfryzacji i pokazanie, jak z niej korzystać. Jak opisuje, ważne jest też określenie ram gospodarczo-politycznych dla branży turystycznej w tym kontekście. Dzięki temu możliwe będzie wzmocnienie konkurencyjności firm z segmentu w perspektywie długoterminowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ponad ćwierć miliona pasażerów we Wrocławiu

Wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 17 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Te wyniki notują ...

Thomas Cook mówi „stop” męczeniu zwierząt

Thomas Cook zapowiada, że nie będzie już oferował wycieczek do tych miejsc, w których ...

Brazylia zamyka granice dla cudzoziemców

W związku z pandemią władze Brazylii zakazują wjazdu do kraju cudzoziemcom – głosi dekret ...

Nekera, nowe biuro podróży Macieja Nykiela, gotowe do działania

Już jutro były prezes Neckermanna Maciej Nykiel ogłosi oficjalnie start swojego nowego biura podróży ...

TUI poszerza w Niemczech sieć sklepów franczyzowych

W zeszłym roku niemiecki TUI uruchomił nowy rodzaj salonów franczyzowych – TUI Mein Shop. ...

TUI zatrudnia o jedną trzecią mniej ludzi. Przez pandemię

W listopadzie 2020 roku TUI zatrudniał na świecie 38,2 tysiąca ludzi. Rok wcześniej miał ...