Samorząd uczy branżę, czym jest cyfryzacja

Pixabay

Niemiecki Związek Turystyczny powołał komisję do spraw cyfryzacji. Jej zadaniem będzie tłumaczenie przedsiębiorcom zasad rządzących internetem

Niemiecki Związek Turystyczny DRV (Der Deutsche ReiseVerband) chce za pośrednictwem utworzonej właśnie komisji ds. cyfryzacji wspierać branżę w praktycznym wykorzystaniu internetu w biznesie. Zdaniem samorządu nie wszyscy przedsiębiorcy w pełni wykorzystują bowiem możliwości, jakie daje im działalność on-line. Podczas gdy jedni stworzyli w swoich firmach oddzielne komórki zajmujące się promocją i sprzedażą w sieci, inni praktycznie nie korzystają z sieci. Zazwyczaj dlatego, że nie umieją się za to zabrać.

DRV chce przede wszystkim stawiać na wymianę doświadczeń z firmami, które nie działają w branży turystycznej, i korzystać z ich wiedzy. Dlatego też w posiedzeniach komisji regularnie mają zasiadać przedstawiciele Google’a i Amazona.

– Branża turystyczna musi mierzyć się z konkurencją ze strony globalnych graczy internetowych i jednocześnie nadążać za szybko postępującym rozwojem cyfrowym. Dlatego tak ważne jest bycie otwartym na nowe pomysły i postrzeganie digitalizacji jako szansy na szybszą i lepszą obsługę klienta – mówi Dirk Föste, przewodniczący komisji. Jednym z narzędzi komunikacji komisji z członkami DRV jest powstały niedawno blog – „Podróże 4.0”.

Föste tłumaczy, że do zadań nowego ciała będzie należało „odczarowanie” cyfryzacji i pokazanie, jak z niej korzystać. Jak opisuje, ważne jest też określenie ram gospodarczo-politycznych dla branży turystycznej w tym kontekście. Dzięki temu możliwe będzie wzmocnienie konkurencyjności firm z segmentu w perspektywie długoterminowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Koniunktura na wycieczki zapewniona

Biura podróży nie muszą się obawiać o najbliższą przyszłość, bo rząd podniesie Polakom wynagrodzenia ...

Otwarcie granic – wiceminister podał możliwą datę

15 czerwca – to według wiceszefa Ministerstwa Aktywów Państwowych, Artura Sobonia, możliwa data otwarcia ...

Zmarło dwoje pasażerów Diamond Princess zarażonych koronawirusem

Dwoje pasażerów, mężczyzna i kobieta w wieku około 80 lat, którzy zarazili się koronawirusem ...

Lotnisko Szczecin-Goleniów – rekordowy czerwiec

W pierwszym półroczu lotnisko Szczecin-Goleniów obsłużyło 264 tysięcy pasażerów, czyli o ponad 19 procent ...

Pierwszy Best Western Premier w Rzeszowie

W stolicy Podkarpacia otwarto nowy hotel działający w ramach sieci Western Hotels & Resorts ...

InterContinental otwiera hotel w Gdańsku

Na początku lipca InterContinental Hotels Group (IHG) otworzy swój pierwszy hotel w północnej Polsce ...