Brytyjski TUI docenia agentów

Bloomberg

Stacjonarne agencje turystyczne to wartościowy i stabilny kanał sprzedaży – uważa szef brytyjskiego TUI. Dlatego zamierza w niego zainwestować

– Chcemy dotrzeć do naszych partnerów agencyjnych, szczególnie ze szkoleniami z oferty – mówił prezes TUI w regionie północnym Dave Burling w czasie konferencji ITT 2017 (Institute of Travel and Tourism), relacjonuje portal TTG Media.

Jego zdaniem agenci stacjonarni zaczynają się odradzać, między innymi dzięki spadkowi cen najmu lokali. – Sprzedaż stacjonarna okazała się o wiele bardziej odporna na zmiany na rynku jako model prowadzenia działalności, niż mogłoby się wydawać jeszcze 5 czy 10 lat temu – podkreślił Burling.

Odnosząc się do współpracy z zewnętrzną siecią dystrybucji, Burling uznał, że to touroperator musi umieć znaleźć odpowiedź na pytanie, co można zrobić, by ją poprawić. W ostatnich latach TUI dość mocno obniżało prowizje agencyjne i starało się przekierować sprzedaż do własnych sklepów i do internetu. W brytyjskim TUI Travel ponad 90 procent rezerwacji przechodzi przez własne kanały dystrybucji, ale agenci nadal mogą dobrze zarobić, sprzedając poszczególne oferty z konkretnych lotnisk wylotowych – podają TTG Media.

Zdaniem prezesa żadne rozwiązania technologiczne, nawet te najbardziej zaawansowane, włączając w to sztuczną inteligencję, nie zapewnią takiej jakości obsługi jak agenci.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Emirates: Nasi europejscy konkurenci mijają się z prawdą

Dubajskie linie lotnicze Emirates w piśmie do władz Unii Europejskiej odrzuciły pretensje Lufthansy i ...

Lotnisko Chopina ma nowe poczekalnie

Lotnisko Chopina uruchomiło cztery poczekalnie wylotowe dla pasażerów udających się do krajów spoza strefy ...

Marriott chce dać niższą prowizję Expedii

Marriott negocjuje kontrakt z Expedią, chcąc obniżyć jej prowizję. Pozytywny dla sieci hotelowej wynik ...

Ryanair poleci z Krakowa na Santoryn

Połączenie ruszy w lipcu i stanie się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira z Polski. ...

IATA: Maski – tak, puste fotele – nie

Międzynarodowe stowarzyszenie linii lotniczych opowiedziało się za noszeniem masek i osłon na twarzy przez ...

Sieć hotelowa zakłada linię lotniczą. Kierunek – Karaiby

W2M, spółka córka sieci hotelowej Iberostar, przedstawiła założenia swojego nowego przedsięwzięcia – linii lotniczej, ...