Brytyjski TUI docenia agentów

Bloomberg

Stacjonarne agencje turystyczne to wartościowy i stabilny kanał sprzedaży – uważa szef brytyjskiego TUI. Dlatego zamierza w niego zainwestować

– Chcemy dotrzeć do naszych partnerów agencyjnych, szczególnie ze szkoleniami z oferty – mówił prezes TUI w regionie północnym Dave Burling w czasie konferencji ITT 2017 (Institute of Travel and Tourism), relacjonuje portal TTG Media.

Jego zdaniem agenci stacjonarni zaczynają się odradzać, między innymi dzięki spadkowi cen najmu lokali. – Sprzedaż stacjonarna okazała się o wiele bardziej odporna na zmiany na rynku jako model prowadzenia działalności, niż mogłoby się wydawać jeszcze 5 czy 10 lat temu – podkreślił Burling.

Odnosząc się do współpracy z zewnętrzną siecią dystrybucji, Burling uznał, że to touroperator musi umieć znaleźć odpowiedź na pytanie, co można zrobić, by ją poprawić. W ostatnich latach TUI dość mocno obniżało prowizje agencyjne i starało się przekierować sprzedaż do własnych sklepów i do internetu. W brytyjskim TUI Travel ponad 90 procent rezerwacji przechodzi przez własne kanały dystrybucji, ale agenci nadal mogą dobrze zarobić, sprzedając poszczególne oferty z konkretnych lotnisk wylotowych – podają TTG Media.

Zdaniem prezesa żadne rozwiązania technologiczne, nawet te najbardziej zaawansowane, włączając w to sztuczną inteligencję, nie zapewnią takiej jakości obsługi jak agenci.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

UIA połączą Warszawę z Winnicą

Ukraińskie Linie Lotnicze UIA po 8 miesiącach przerwy ponownie uruchomiły połączenie z Warszawy do ...

Unijni ambasadorowe za zniesieniem wiz dla Ukrainy

Ambasadorowie państw unijnych poparli zniesienie przez UE wiz dla obywateli Ukrainy – poinformowały źródła ...

Lublin ma hotel z miejskimi legendami

Nowo otwarty ibis Styles Lublin Stare Miasto mieści się przy alei Solidarności 7, w ...

Rego-Bis za darmo zmieni rezerwację

Biuro podróży Rego-Bis zapewnia, że wszyscy turyści, którzy kupili wycieczki z jego letniej oferty, ...

Turcja zmienia zasady pobierania podatku turystycznego

Początkowo stawka podatku miała być uzależniona od standardu hotelu, teraz ma wynosić 2 procent ...

Rząd nie da pieniędzy na podlaskie lotnisko

Nie dysponujemy pieniędzmi budżetowymi na budowę i rozwój nowych lotnisk – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury ...