Robot najlepiej wybierze wycieczkę?

Pixabay

Porównywarka hoteli trivago kupiła platformę tripl. Bazując na sztucznej inteligencji będzie lepiej dobierać oferty noclegu

Tripl to system zbudowany w 2015 roku przez niemieckiego informatyka Hendrika Kleinwächtera. Projekt wygrał w 2016 roku konkurs na najlepszy start-up na targach ITB.

Trivago, dzięki przejęciu firmy, będzie mogło dokładniej analizować zapytania klientów i dobierać ofertę dopasowaną do ich potrzeb. Propozycje noclegów będą wyszukiwane dzięki sztucznej inteligencji. Logowanie do serwisu będzie połączone z serwisem Facebook. To stamtąd system pobierze dane na temat zainteresowań i sposobów spędzania czasu, porówna je z wyborami innych użytkowników serwisu i zaproponuje najbardziej dopasowane oferty.

Jak twierdzi Trivago, sztuczna inteligencja, na której opiera się system, działa podobnie jak agent turystyczny – poleca hotel dopasowany do potrzeb klienta i pozwala go szybko zarezerwować on-line.

Sam Kleinwächter także dołączy do zespołu kreatywnego Trivago. – Lubię restauracje, które mają ograniczone menu, ale za to ze starannie wybranymi daniami, odpowiadającymi moim smakom. Tak moim zdaniem powinno wyglądać nowoczesne podróżowanie. Istnieją miliardy kombinacji, ale użytkownicy są zainteresowani tylko tymi, które najbardziej do nich pasują. Nasz algorytm może im je wskazać – mówi Kleinwächter. – Wierzymy, że naszą przewagą konkurencyjną jest szybkość, z jaką się uczymy. Zawsze koncentrowaliśmy się na systemach samouczących się i analizie semantycznej – dodaje Rolf Schrömgens, założyciel i prezes trivago.

Trivago to porównywarka hotelowa, założona w 2005 roku. Firma ma siedzibę w Düsseldorfie. Na koniec czerwca tego roku udostępniała oferty ponad 1,8 miliona hoteli w ponad 190 krajach. Firma ma łącznie 55 stron i aplikacji dostępnych w 33 językach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy objęci kwarantanną na Cyprze Północnym

W pięciogwiazdkowym hotelu Salamis Bay Conti w północnej, tureckiej, części Cypru wprowadzono kwarantannę. Wśród ...

Dreamliner przeleciał bezpośrednio z Australii do Londynu

17 godzin i 20 minut potrzebował boeing 787-9 dreamliner, aby pokonać bez lądowania 14 ...

Hiszpania zmaga się z zimą

Tysiące kierowców i siedem pociągów, w tym pięć superszybkiej kolei AVE, utknęło w hiszpańskich ...

Betlej: Po zmianie czasu, ludzie pomyślą o wakacjach

W najbliższym czasie, co prawda krótkim, ale zawsze, można spodziewać się większej liczby rezerwacji ...

W biurach podróży przedwakacyjne przeceny

Przełom maja i czerwca to dla touroperatorów trudny okres. Turyści, którzy czekają do ostatniej ...

Lufthansa traci milion euro na godzinę

Pandemia koronawirusa znacznie dotkliwiej uderza w Lufthansę niż początkowo przypuszczano. Szef koncernu mówi o ...