Facebook z etatem dla speca od turystyki

Pixabay

Facebook zatrudnił eksperta od internetowych agencji turystycznych. Dla internetowego giganta to kolejny krok przybliżający go do zarabiania na podróżach

Jak dotąd Facebook nie zaistniał na poważnie w biznesie turystycznym, choć w przeszłości podejmował już próby zmierzające w tym kierunku – informuje branżowy portal Skift. W lipcu tego roku, bez rozgłosu, zatrudnił Nikhilesha Ponde’a, który w latach 2012-2016 zawodowo związany był z Expedią, pełniąc funkcje menedżerskie w należących do niej agencjach internetowych Hotels.com, Expedia.com i Hotwire. Ponde jest w Facebooku szefem działu rozwoju strategii turystycznej.

Nowy dyrektor chwali się na biznesowych portalach społecznościowych, że poprzednio do jego obowiązków należało zarządzanie zespołami zajmującymi się działaniami marketingowymi, które przełożyły się na miliardy dolarów przychodów z rezerwacji online.

Facebook już teraz ma różne rozwiązania reklamowe dla szeroko rozumianej branży turystycznej – od hoteli, przez kierunki, aż po linie lotnicze – które pozwalają dotrzeć do klientów i wpłynąć na ich decyzje zakupowe. W marcu tego roku szefowa działu podróży w Facebooku, Christine Warner, potwierdziła w rozmowie ze Skiftem, że firma jest zainteresowana rozwojem oferty dla turystyki, ale przede wszystkim w wersji na urządzenia mobilne. Według niej, na świecie jest ich obecnie więcej niż ludzi.

Mianowanie dyrektora do spraw strategii dla turystyki, który będzie współpracował z dyrektor Warner, oznacza, że ten segment ma dla firmy coraz większe znaczenie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zorza mieni się i tańczy na norweskim niebie

Pasma, łuki, kurtyny, promienie, korony i inne formy zorzy polarnej rozświetliły norweskie niebo. Czerwienią ...

TT Warsaw: Turcja kusi narciarzy

Erciyes Ski Resort, największy ośrodek narciarski w Turcji, pierwszy raz zaprezentował się polskiej publiczności ...

Boeing i Embraer rozmawiają o fuzji

Firmy The Boeing Company i Embraer potwierdzają, że prowadzą dyskusję na temat potencjalnego połączenia ...

Orbis z lepszymi wskaźnikami

Przychody hotelarskiej grupy w III kwartale zwiększyły się w porównaniu z tym samym okresem ...

Jechałeś koleją? Muzeum zwiedzisz taniej

Od lipca podróżni, którzy wybiorą się na wycieczkę Kolejami Śląskimi do Katowic, będą mogli ...

AirAsia proponuje restauracje z posiłkami jak w samolotach

W Kuala Lumpur powstała pierwsza na świecie restauracja serwująca dania samolotowe. Na pomysł stworzenia ...