Po kamerę do biura podróży

Bloomberg

Drony, kamery tradycyjne i sportowe mogą wypożyczyć klienci niemieckich biur DER. Jeśli projekt przyniesie oczekiwane wyniki, zostanie rozszerzony na 500 biur agencyjnych

DER Reisebüro testuje we współpracy z dostawcą rozwiązań technologicznych Gearflix wypożyczanie sprzętu do nagrywania, informuje portal branżowy Travel One. W ofercie znalazły się drony i kamery, zarówno tradycyjne jak i sportowe, których można używać w warunkach ekstremalnych. W projekcie biorą na razie udział 72 biura, w tym salony własne DER. Fazę testową zaplanowano na pół roku, jeśli pomysł chwyci, oferta zostanie poszerzona na wszystkie biura agencyjne DER, których w Niemczech jest obecnie prawie 500.

Klienci wybierają sprzęt na stronie Gearflix, korzystając z kodu, który dostają kiedy kupią wyjazd. Z reguły firma dostarcza go do domu w ciągu trzech dni roboczych. Portal nie podaje, jaki jest koszt tej usługi. Wiadomo natomiast, że jeśli klienci chcieliby zatrzymać urządzenie, mogą je kupić, a połowa kwoty wydanej na wypożyczenie będzie zaliczona na poczet ceny sprzedaży.

Klienci DER Reisebüro dostają dodatkowo w cenie 16-gigową kartę pamięci. – Cenne i ładne wspomnienia z wakacji odgrywają dziś dużą rolę – mówi prezes biura podróży Andreas Heimann. – Podróżni przywiązują wagę do dobrej jakości nagrań. Umieszczają je chętnie na Facebooku, Instagramie lub trzymają po prostu jako pamiątki.

W ramach współpracy DER Reisebüro udostępnia też w biurach biorących udział w projekcie 64-stronicowy magazyn o fotografowaniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Travelplanet sprzedał 30 procent więcej wakacji

O 30 procent wzrosła sprzedaż wyjazdów z biurami podróży w porównaniu z zeszłym rokiem. ...

Klient biura podróży chętnie dopłaci za spokój

Niemiecki rynek zaakceptuje wyższe ceny wycieczek, jeśli będzie to oznaczać pełne zabezpieczenie pieniędzy klientów ...

Ryanair wygrał z łowcami reklamacji

Irlandzka linia lotnicza w komunikacie zawiadamia, że „z zadowoleniem przyjęła orzeczenie Sądu Najwyższego w ...

TUI likwiduje markę 1-2-Fly

Marka stworzona w 1996 roku zostanie wchłonięta przez touroperatora, by wzmocnić jego ofertę tanich ...

Accor sprzedaje akcje Orbisu

Accor podpisał z firmą AccorInvest wiążącą umowę sprzedaży 85,6 procent akcji Orbisu po 115 ...

Jest umowa na dłuższy pas startowy w Radomiu

Dzisiaj Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) zarządzające portem lotniczym w Radomiu podpisało z firmą ...