Starway Tourism Awards 2017 rozdane

ROL, Nelly Kamińska nek Nelly Kamińska

Sezon turystyczny zakończył się dla najlepszych agentów Coral Travel Wezyr Holidays tygodniowymi wakacjami w Turcji

Na zaproszenie touroperatora do Antalyi przyleciało około 150 osób, w tym przedstawiciele 83 biur agencyjnych (każdy mógł zabrać osobę towarzyszącą).

Gwoździem programu była gala Starway w hotelu Susesi w Belek, podczas której dyrektor generalny Coral Travel Wezyr Holidays Kaan Ergun i jego zastępca Erdem Fidan wręczyli agentom nagrody Starway Tourism Awards za najlepszą sprzedaż oferty tureckiej w 2017 roku (dyplomy, porcelanowe statuetki w formie tradycyjnego tureckiego stroju oraz, najcenniejsze, globusy Coral Travel dla zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach z wyjątkiem franczyzy).

Starway to wieloletnia tradycja wszystkich działających w Europie oddziałów Coral Travel. Tegoroczna odsłona była wyjątkowa, bo zbiegła się z obchodami 25-lecia koncernu turystycznego OTI Holding, do którego należy Coral Travel.

Polski Coral Travel współpracuje z około 2 tysiącami agentów. Pułapy sprzedażowe zależą od lokalizacji, charakteru i możliwości biura, a także potencjału samego kierunku w danym sezonie (szczegółowych danych touroperator nie chce ujawnić).

Jak co roku Starway podzielony był na część rozrywkowo-integracyjną i biznesową. Agenci do woli korzystali z atrakcji pięciogwiazdkowych hoteli Quattro Beach & Spa oraz Susesi, uczyli się tańców latynoamerykańskich pod okiem tancerki znanej z „Tańca z gwiazdami” Pauliny Biernat, bawili się na koncercie Gorana Bregovića, zwiedzali Alanyę, niektórzy zaliczyli nawet rafting.

Chętni mogli zapoznać się z ofertą hoteli podczas warsztatu zorganizowanego w hotelu Pine Beach Maritim w Belek bądź zwiedzić wybrane obiekty.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poświęcone zmianom w prawie turystycznym w związku z wdrożeniem do niego dyrektywy Parlamentu Europejskiego z 25 listopada 2015 r. Uczestniczyli w nich zarówno agenci, jak i przedstawiciele Wezyra. – Jedna z najważniejszych z punktu widzenia agenta zmian dotyczy zasad przekazywania informacji klientowi. Ustawa wprowadza nową instytucję „trwałego nośnika” i rezygnuje ze wskazania formy pisemnej jako obligatoryjnej dla zawierania umów turystycznych. Podkreśla natomiast, że umowa powinna być zawarta w sposób jasny, zrozumiały i czytelny. Jeżeli informacje nie zostaną przekazane właściwie, odpowiedzialność ponosi touroperator, a nie konsument – mówił radca prawny Coral Travel Wezyr Holidays Tomasz Szczeszek, który prowadził spotkanie.

– Oprócz zmian w obowiązkach informacyjnych, dla agentów ważne są również nowe zasady odpowiedzialności touroperatora i agenta w wypadku reklamacji oraz związane z nimi zmiany w umowach agencyjnych – dodawał.

Kategoria biura podróży (alfabetycznie): 123Wakacje, Adriatyk, Aleksander, Alltravel.pl, Amco, Atol, Centrum Usług Turystycznych, Centrum Podróży, Good Luck, Jamajka, Holidaycafe.pl, Nam, Pach & Nikiel, Panda, Podróżnik, PoraWakacji.pl, Protravel, Relax, Suwalszczyzna, Szpak Travel, Travel & You, Viktoria Travel, Wasze Marzenia, Zbuta.

Pierwsza jedenastka: Traveller, Urlopy.pl, Świat Wakacji, Rafa Travel, Proxima Travel, Medtur, Golden Tour, w tym pierwsza czwórka w kolejności od 4. do 1. miejsca: Okno na Świat, An-Travel, An-Tour, Travel Market.

Kategoria salony franczyzowe od miejsca trzeciego do pierwszego: El Sol, Business Travel, Travel Caffe Katowice

Kategoria autoryzowany agent (w kolejności alfabetycznej): Ariadna Travel, Coco Tours, Conti, Fly Back, Juventur, Koral Travel, dwie Laguny (Jaworzno i Leszno), Luz, M-Tour, Podróży Świat, Regle, Sandy Travels.pl, Scout Travel, Sun Tour, Viva Travel.

Pierwsza piętnastka: E-lastminute.pl, Firo Tour, Habibi Travel, Idea Travel, Kuba Tour, Marti Travel, Max, Sol Travel, Sun Klub, Wakacyjny Agent, World Holidays, w tym złota czwórka od miejsca czwartego do pierwszego: Solclub, Wakacjedlaciebie.com.pl, 24Holiday, Sun Way Travel.

Kategoria portale i biura sieciowe: TraveliGo.pl, Denar Travel, Fostertravel.pl, Golden Travel, Happy Travel, Ole Group, Sun Travel. Traveliada.pl, Wakacyjny Świat, Wymarzone Wakacje. Złota czwórka 4 do 1: Fly.pl, MyTravel.pl, Travelplanet.pl, Wakacje.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cypr popularny jak nigdy dotąd

3,55 miliona turystów odwiedziło Cypr od stycznia do listopada 2017 roku – wynika z ...

Emirates mierzą temperaturę i rozdają zestawy higieniczne

Wraz ze wznowieniem 21 maja lotów do Londynu, Frankfurtu, Paryża, Mediolanu, Madrytu, Chicago, Toronto, ...

Tysiące Europejczyków czekają na powrót do domów

Prawie 80 tysięcy obywateli Unii Europejskiej, przebywających w różnych częściach świata, ma problem z ...

Czy twoja firma jest gotowa na agentów?

Travel Trade Ready to nowa strona internetowa, na której firmy chcące sprzedawać usługi turystyczne ...

PKP Intercity ręka w rękę z Polską Organizacją Turystyczną

Kolej będzie promować polską turystykę, a Polska organizacja Turystyczna będzie sprzedawać bilety na pociągi ...

Członek zarządu OLT Express: Wierzyłem w Amber Gold

Marcin P. na pytanie, czy ma świadomość, ile pieniędzy potrzeba, by zbudować rynek dla ...