Thomas Cook zadba o pieniądze turystów

Pixabay

Większą kontrolę nad wydatkami na wakacjach i nowe ubezpieczenie obiecuje koncern wszystkim, którzy zdecydują się skorzystać z usług nowego zespołu Thomas Cook Money

Thomas Cook Money łączy pod jedną marką wszystkie produkty finansowe dotychczas sprzedawane przez koncern. Wprowadza też na rynek dwie nowe oferty. Peter Fankhauser, prezes Grupy Thomas Cook, mówi, że pozwolą one klientom lepiej zaplanować wydatki, zaoszczędzić pieniądze, pożyczyć je i dysponować nimi w kontrolowany sposób – zarówno w domu jak i na wakacjach.

Pierwszy produkt, Lyk, ulepsza dotychczasową kartę przedpłaconą Thomasa Cooka. Usługa związana jest z aplikacją mobilną, dzięki której klienci mogą płacić w wybranych walutach metodą zbliżeniową. Konto można doładować pieniędzmi 10 najpopularniejszych walut, a dzięki systemowi Mastercard transakcje są akceptowane na całym świecie. Klienci mają stały podgląd wydatków i informacje o już dokonanych transakcjach. Kartę można zdalnie blokować, co jest przydatne przy zgłaszaniu jej zgubienia lub kradzieży. Podróżni będą mieli też dostęp do 24-godzinnego centrum obsługi.

Druga oferta to Roam. Pozwala dopasować ubezpieczenie podróżne w zależności od środków na dzień i osobę. Produkt został w całości stworzony przez Thomas Cook Money i również działa w oparciu o aplikację mobilną. Oferta umożliwia szybsze zakończenie polisy, jeśli wyjazd ulegnie skróceniu.

Oba produkty dostępne są na razie tylko w Wielkiej Brytanii, ale Thomas Cook zapowiada, że w ciągu najbliższych miesięcy będą wprowadzane także w innych krajach.

– Utworzenie Thomas Cook Money, na czele którego stanął Anth Mooney, jest dla nas szansą na wprowadzenie zmian w sektorze finansów turystycznych przy wykorzystaniu najnowszych technologii – mówi Fankhauser.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dubaj zaprasza na 30 minut gimnastyki

Dubaj chce stać się najbardziej aktywnym miastem na świecie. Mieszkańcy mogą wziąć udział w ...

Rewolucja w Ryanairze – O’Leary zgadza się na związki zawodowe

Pod presją żądań pilotów popartych zapowiedzią strajku przed świętami, prezes Ryanaira, Michael O’Leary, zgodził ...

Sześć lat Emirates w Polsce

W lutym mija sześć lat od uruchomienia przez linie lotnicze Emirates połączenia z Dubaju ...

Turyści na Dominikanie zmarli śmiercią naturalną

W tym roku w Dominikanie w krótkim czasie zmarło kilku amerykańskich turystów. To rzuciło ...

Zatoka Wraku na Zakintos częściowo otwarta

Władze wyspy Zakintos zakazały korzystania z plaży w Zatoce Wraku. Na nadchodzący sezon podzielą ...

Monako

Kayak.pl: Najdrożej w Monako, najtaniej w Wientianie

Warszawa zajęła 105. miejsce na liście 140 najdroższych pod względem ceny noclegu stolic, które ...