Thomas Cook zadba o pieniądze turystów

Pixabay

Większą kontrolę nad wydatkami na wakacjach i nowe ubezpieczenie obiecuje koncern wszystkim, którzy zdecydują się skorzystać z usług nowego zespołu Thomas Cook Money

Thomas Cook Money łączy pod jedną marką wszystkie produkty finansowe dotychczas sprzedawane przez koncern. Wprowadza też na rynek dwie nowe oferty. Peter Fankhauser, prezes Grupy Thomas Cook, mówi, że pozwolą one klientom lepiej zaplanować wydatki, zaoszczędzić pieniądze, pożyczyć je i dysponować nimi w kontrolowany sposób – zarówno w domu jak i na wakacjach.

Pierwszy produkt, Lyk, ulepsza dotychczasową kartę przedpłaconą Thomasa Cooka. Usługa związana jest z aplikacją mobilną, dzięki której klienci mogą płacić w wybranych walutach metodą zbliżeniową. Konto można doładować pieniędzmi 10 najpopularniejszych walut, a dzięki systemowi Mastercard transakcje są akceptowane na całym świecie. Klienci mają stały podgląd wydatków i informacje o już dokonanych transakcjach. Kartę można zdalnie blokować, co jest przydatne przy zgłaszaniu jej zgubienia lub kradzieży. Podróżni będą mieli też dostęp do 24-godzinnego centrum obsługi.

Druga oferta to Roam. Pozwala dopasować ubezpieczenie podróżne w zależności od środków na dzień i osobę. Produkt został w całości stworzony przez Thomas Cook Money i również działa w oparciu o aplikację mobilną. Oferta umożliwia szybsze zakończenie polisy, jeśli wyjazd ulegnie skróceniu.

Oba produkty dostępne są na razie tylko w Wielkiej Brytanii, ale Thomas Cook zapowiada, że w ciągu najbliższych miesięcy będą wprowadzane także w innych krajach.

– Utworzenie Thomas Cook Money, na czele którego stanął Anth Mooney, jest dla nas szansą na wprowadzenie zmian w sektorze finansów turystycznych przy wykorzystaniu najnowszych technologii – mówi Fankhauser.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

FunForLouis nieskuteczny?

Blogerzy, youtuberzy i wszyscy, którzy chcą uchodzić w sieci za opiniotwórczych, nie wpływają na ...

Mandat za klimę w zaparkowanym samochodzie

Mandat w wysokości do 432 euro grozi we Włoszech tym kierowcom, którzy włączają klimatyzację ...

Ponad 34 miliony pasażerów na lotniskach

Prawie o 3,8 miliona zwiększyła się w zeszłym roku liczba pasażerów, którzy skorzystali z ...

Kayak.pl: Polacy na potęgę szukają lotów do USA

Po zapowiedzi zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych liczba wyszukiwań lotów do tego kraju w ...

Wizy do Indii tanieją

Indie obniżyły ceny wiz turystycznych wydawanych elektronicznie. Ich koszt zależeć ma także od terminu ...

Wielkie Muzeum Egipskie dopiero za rok

Wielkie Muzeum Egipskie, które powstaje w Gizie, ma być otwarte w 2020 roku. Znajdzie ...