Itaka zamówiła samoloty w Enter Airze

Filip Frydrykiewicz

Czarterowa linia lotnicza Enter Air i Itaka Holdings podpisały umowę o współpracy w sezonie Lato 2018 – Zima 2018/2019. Wartość usług lotniczych dla biura podróży wyniesie 183 miliony złotych

– Polski rynek turystyczny jest w bardzo dobrej sytuacji, o czym świadczy nie tylko większa liczba operacji, które wykonaliśmy dla biur podróży w tym roku, ale również zaufanie touroperatorów do nas – mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air, cytowany w komunikacie firmy. – Itaka to kolejny po Rainbow Tours i TUI, touroperator z którym przedłużyliśmy naszą wieloletnią współpracę.

Szacunkowa wartość kontraktu to 51 milionów dolarów, czyli obecnie ponad 183 miliony złotych. Jest ona większa od tegorocznej, jeszcze obowiązującej, której wartość wynosi około 49 milionów dolarów. Rozliczenia z tytułu umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych. „Łączna wartość świadczeń przy tego typu umowach nie jest możliwa do ustalenia z góry, dlatego podane wyżej wartości mają charakter szacunkowy” – czytamy w komunikacie.

Enter Air podpisał w październiku umowę z TUI Poland na usługi wartości 81,4 miliona dolarów (ok. 299,5 mln złotych). I to jest największa umowa w historii przewoźnika. We wrześniu natomiast podpisał umowa z Rainbow o wartości 46,3 miliona dolarów (ok. 165 mln złotych).

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w kraju. Grupa świadczy usługi czołowym polskim i zagranicznym biurom podróży, latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię i Emiraty Arabskie. Przewoźnik ma pięć stałych baz operacyjnych w: Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Touroperatorzy ogłaszają klimatyczny stan wyjątkowy

15 touroperatorów z kilku krajów połączyło siły w nowym projekcie ekologicznym. Zobowiązują się do ...

Pendolino zderzyło się z autobusem na lotnisko

W Nowym Dworze Mazowieckim pociąg zahaczył o stojący na przejeździe kolejowym autobus dowożący pasażerów ...

W hotelach coraz więcej gości

Polska branża hotelowa przeżywa rozkwit. Ale obecny rok przyniesie wzrost kosztów, który może wyhamować ...

PKL: Góry latem coraz atrakcyjniejsze

Więcej hoteli, lepsze restauracje, rozwinięta infrastruktura do rodzinnego wypoczynku – Polacy z coraz większym ...

PKP PLK: Nowa aplikacja z rozkładem jazdy pociągów

Można śledzić położenie pociągu i ewentualne zmiany w podróży – to jedna z funkcji ...

Booking.com woli zarabiać na marży niż na prowizji

Booking.com nie chce już jedynie pośredniczyć w wynajmowaniu noclegów na zasadach agencyjnych. Zamiast brać ...